Розроблений Держенергоефективності законопроект про приєднання України до Статуту "IRENA" рекомендований комітетом ВР до прийняття в Парламенті
опубліковано 02 листопада 2017 року о 12:13

1 листопада 2017 р. на засіданні Комітету ВРУ у закордонних справах одноголосно вирішено рекомендувати Парламенту прийняти розроблений Держенергоефективності законопроект «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA» (реєстр. № 0164 від 05.10.2017 р.) за основу та в цілому.

«Членство України в IRENA стане значним поштовхом для розвитку вітчизняного ринку відновлюваних джерел енергії. Ми зможемо тісно співпрацювати з провідними країнами світу у цій сфері і мати доступ до пільгових кредитів на «зелені» проекти через Абудабійський фонд розвитку», - наголосив директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, презентуючи законопроект.

Участь України в IRENA – це можливість:

подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку щодо отримання пільгових кредитів під 1-2% терміном до 20 років;

дізнаватися про світові інновації у відновлюваній енергетиці,

співпрацювати з розвинутими державами у цій сфері;

отримувати рекомендації IRENA щодо покращення законодавства у сфері відновлюваної енергетики.

Все це є додатковою гарантією для потенційних іноземних інвесторів, які розглядають можливість інвестування у відновлювану енергетику України.

Загалом участь України в IRENA сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань щодо досягнення у 2020 році 11% енергії з відновлюваних джерел в енергетичному балансі.

У ході виступу Юрій Шафаренко також наголосив на важливості якнайшвидшого прийняття законопроекту: «Вже сьогодні IRENA налічує 152 члена і Україна за крок до приєднання до цього агентства. Нещодавно Президентом України Петром Порошенком внесено на розгляд ВРУ цей законопроект. Наразі перед нами завданняотримати підтримку членів профільних Комітетів ВРУ».