• In English
 • Еміне Джапарова про стрічку "Будинок "Слово": Минуло майже сторіччя, а "обличчя" режиму, що знову руйнує Україну, не змінилося"
  опубліковано 31 жовтня 2017 року о 15:29

  27 жовтня 2017 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова відвідала прем'єру документальної стрічки Тараса Томенка "Будинок "Слово".

  За словами Еміне Джапарової, цей фільм про режим, що має один незмінний інструмент - каральний. "У домі літераторів у Харкові в 30-ті роки минулого сторіччя так само, як і сьогодні в Криму, фабрикували політичні справи, шукали "організаторів терористичних ячєєк", "націоналістів, що отруювали ядом".

  Куліш, Йогансен, Сосюра, Тичина, Яловий та багато інших видатних українців та митців, яких було вбито Народним комісаріатом внутрішніх справ СРСР.

  Минуло майже сторіччя, а "обличчя" режиму, що знову руйнує Україну не змінилося", - прокоментувала фільм Перший заступник на відкритті.

  Довідково

  Фільм "Будинок Слово" розповідає про "розстріляне відродження" - репресії та вбивства 20-30-х років українських митців "червоним" режимом. Цей фільм передає трагедію сучасної України. Тоді в новобудову будинку літератора було розселено десятки геніальних українських письменників, поетів, художників, сценаристів, акторів. За ними слідкували та збирали докази "злочинів" проти режиму. Більшість було розстріляно. За позицію.