• In English
 • Геннадій Зубко і Марина Порошенко підписали меморандум щодо спільного впровадження проектів з інклюзії
  опубліковано 10 жовтня 2017 року о 15:36

  Спільна робота громадських і міжнародних організацій, благодійного Фонду Петра Порошенка дає сьогодні можливість говорити про відчутні результати в напрямку впровадження інклюзивної освіти. Сьогодні суспільство потребує нової якості послуг в освіті, в охороні здоров’я, сфері соціальних і адміністративних послуг. І саме реформа децентралізації дає ці можливості. Про це під час підписання Меморандуму про спільне впровадження проектів з інклюзії з Мариною Порошенко повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  За його словами, нова якість послуг та впровадження європейських нормативів – це ті речі, які конкретно матеріалізуються реформою. Вже зараз можна говорити про якісні зміни: реалізовується реформа української школи, створюється новий освітній простір, відкриваються інклюзивні класи для дітей з особливими потребами.

  «Для впровадження інклюзивної освіти вже напрацьоване законодавче підґрунтя. Міністерством освіти і науки України до Уряду вже подані нормативні акти, частина з яких вже буде впроваджена в цьому році. На інклюзивну освіту на наступний рік в державному бюджеті закладені кошти на суму – понад 500 мільйонів», - підкреслив Геннадій Зубко.

  «Підписаний Меморандум про співпрацю повинен в першу чергу надавати методологічну і технічну допомогу зі створення медіатек, ресурсних кімнат і центрів. Але ми готові йти далі - розробляти ДБН, які повинні стати обов’язковими при створенні умов інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами. Адже кожна дитина повинна мати право доступу до будь-якого освітнього закладу», - наголосив урядовець.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, Мінрегіон веде роботу щодо забезпечення доступності, безбар’єрності і безперешкодного доступу до соціальних об’єктів, у тому числі освітніх закладів. Вже підготовлено практичні рекомендації зі створення нового освітнього простору. Це стосується створення медіатек, нових підходів до підбору персоналу і їх навчання, дизайну приміщень тощо. Також наразі фахівцями й експертами Мінрегіону напрацьовуються рекомендації щодо створення ресурсних центрів.