• In English
 • Україна та Польща продовжать реалізацію стратегічних заходів з метою синхронізації енергетичних систем
  опубліковано 04 жовтня 2017 року о 18:35

  Українська делегація на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом провела зустріч з керівництвом енергетичного сектору Ради Міністрів Республіки Польща.

  Під час зустрічі сторони підтвердили зацікавленість у збереженні транзитної ролі України та використанні значних потужностей комплексу підземних сховищ газу України з огляду на їх стратегічно важливе значення для безпеки постачання газу в Європу.

  Важливим кроком у цьому контексті є реалізація проекту будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору, що дасть додаткові можливості диверсифікації поставок газу для України та інтеграції польських і українських газотранспортних систем.

  Також сторони обговорили питання співпраці у нафтотранспортній галузі, зокрема обговорено можливості забезпечення транспортування різних сортів нафти південною гілкою магістрального нафтопроводу «Дружба» до нафтопереробних підприємств європейських країн.

  Крім того, одним з ключових питань обговорення було питання реалізації пілотного Проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз»,  який як для України, так і для Польщі є елементом підвищення рівня енергетичної безпеки та є кроком синхронізації об’єднаної енергосистеми України з європейською енергосистемою, визначеного ENTSO-E.

  До складу Української делегації увійшли Домбровський Олександр Георгійович – в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Підкоморна Юлія Анатоліївна – в.о. державного секретаря Міненерговугілля, Гавриленко Микола Миколайович – генеральний директор ПАТ «Укртранснафта» та Шейко Юрій Євгенович – заступник виконавчого директора з виробництва НАЕК «Енергоатом».