• In English
 • Розвиток ІТ- інфраструктури ДФС та максимальне розширення електронного кабінету платника - першочергові ініціативи у реформі ДФС, - Олександр Данилюк
  опубліковано 27 вересня 2017 року о 19:52

  26 вересня відбулося чергове засідання Комітету управління Проекту з комплексної реформи Державної фіскальної служби (ДФС) у складі Міністра фінансів Олександра Данилюка, в.о Голови ДФС Мирослава Продана, Держсекретаря Мінфіну Євгенія Капінуса, радника Міністра Яни Бугрімової, та Робочої групи з реформи ДФС.

  Робоча група з реформи ДФС,  за результатами 6-тижневої діагностики основних функцій та сервісів Державної фіскальної служби визначила 4 головні напрямки роботи в короткостроковій перспективі, які було затверджено 31 серпня на попередньому засіданні Комітету управління Проекту з комплексної реформи ДФС.  

  Під час зустрічі, в рамках чотирьох пріоритетних напрямків реформи, були затверджені 10 першочергових ініціатив, які мають бути реалізовані протягом наступних двох місяців. 

  “Потрібно надалі пришвидшувати впровадження необхідних ініціатив, що змінять філософію та підходи в роботі ДФС та полегшать взаємодію платників податків з державою. Для цього потрібно покращити роботу сервісів, максимально автоматизувавши процеси всередині ДФС. Ми визначили, як саме це зробити, провівши ретельний аудит ІТ-структури ДФС. Отже, ми, в першу чергу, будемо вдосконалювати сервіси та максимально розширювати функціонал електронного кабінету платника, щоб люди відчули різницю у взаємодії з ДФС”, - зазначив Олександр Данилюк.

  10 ініціатив, що були визначені для негайного впровадження:

   

  1.     Переведення максимальної кількості послуг онлайн.

  2.     Нарощення можливостей call-центру – збільшення потужності через збільшення кількості працівників для підвищення якості обслуговування.

  3.     За результатами аудиту ІТ-структури ДФС, розробити план та почати впровадження рекомендацій. На меті є розбудова сучасної та захищеної IT-інфраструктури.

  4.     Автоматизація камеральних перевірок для їх більшої ефективності і якості.

  5.     Вдосконалення ризикової моделі податкових перевірок – деталізація критеріїв моделі ризиків.

  6.     Сегментація та пріоритизація податкових боржників для подальшого впровадження стратегії прямих контактів з боржниками.

  7.     Розробка стратегії і дорожньої карти підвищення рівня добровільної сплати податків.

  8.     Дослідження задоволення працівників ДФС умовами праці та культурою організації (Organizational Health Index).

  9.     Реалізація заходів з нематеріальної мотивації працівників ДФС – розробка і впровадження ініціатив з негрошового заохочення працівників.

  10.  Перегляд функціонального і регіонального розподілу працівників.

  Ці ініціативи значно підвищать ефективність роботи ДФС. Вони позитивно вплинуть на процес роботи всередині структури, та є ініціативами, що можливо реалізувати в короткостроковій перспективі. Зараз є вкрай необхідним отримати швидкі ти якісні результати, що стануть фундаментом для майбутніх перетворень.

  Нагадаємо, що раніше Канада, МВФ, Німеччина, ЄБРР, ЄС та США підтримали Мінфін у реформі Державної фіскальної служби.