• In English
 • Остап Семерак: Мінприроди виступає за впровадження електронних аукціонів на отримання спецдозволів користування надрами
  опубліковано 14 вересня 2017 року о 19:25

  Мінприроди виступає за прозору та конкурентну процедуру отримання спеціальних дозволів на користування надрами шляхом проведення електронних торгів. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, презентуючи на розширеному засіданні Робочої групи з реформування ринку надрокористування перший пакет змін щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні.

  «Ми переконані, що електронний формат аукціонів зможе забезпечити новий рівень прозорості та відкритості, а також дозволить залучити максимальну кількість учасників, що відповідно має позитивно позначитися на збільшенні надходжень до державного бюджету», - сказав Остап Семерак, зазначивши, що  Мінприроди розглядає можливість запуску пілотного проекту з проведення аукціонів шляхом електронних торгів.

  Також Мінприроди ініціює внесення ряду змін до постанов, які регулюють процедуру видачі спеціальних дозволів надрокористувачам.

  «Потрібно максимально спростити цей процес та прибрати абсурдні бюрократичні перепони.  Ми пропонуємо чіткі строки інформування про ухвалення рішення щодо дозволів та їх видачі. Наприклад, ми прописали, що надання (видача на руки) дозволу здійснюється протягом 15 робочих днів після сплати у повному обсязі збору за надання спеціального дозволу», - сказав Остап Семерак.

  Перший пакет законодавчих змін щодо лібералізації ринку надрокористування, напрацьований Мінприроди, буде опубліковано на сайті Мінприроди та винесено на громадське обговорення. Після проходження всіх процедур та врахування конструктивних пропозицій і зауважень документи будуть передані на розгляд заінтересованих центральних органів виконавчої влади.