• In English
 • На Чернігівщині створили центр з вивчення українсько-кримськотатарської літератури та історії народів
  опубліковано 14 вересня 2017 року о 11:21

  12 вересня в ІА "Укрінформ" відбулася презентація регіональної ініціативи солідарності з кримськотатарським народом: утворення Ічнянського районного Товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік» на Чернігівщині.

  За словами радника Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної реінтеграції Криму Юлії Каздобіної, створення такого товариства є дуже важливим кроком у часи, які зараз проходить Україна, та зміни, які відбуваються у політиці України по відношенню до кримських татар.

  «Нарешті держава поступово починає повертатися обличчям до корінного народу Криму. Ми бачимо і розробку змін до Конституції, і розробку законодавства про статус кримськотатарського народу. Дуже важливо, що ці процеси відбуваються одночасно", - зазначила Юлія Каздобіна.

  Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України: "Це не просто ініціатива – це люди, які повертаються до власної історії".

  Микола Череп, голова Ічнянського районного Товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік», голова ГО «Підприємець Ічнянщини», член Спілки краєзнавців України продемонстрував пам'ятні монети, на яких зображені поєднані тризуб та тамга – "знакова система для співпраці українців та кримських татар".

  Зазначимо, на початку вересня було зареєстроване Ічнянське районне Товариство українсько-кримськотатарської дружби "Бірлік", основною діяльністю якого має стати вивчення літератури української та кримськотатарської, а також історії обох народів.

  Захід організовано Міністерством інформаційної політики України.