• In English
 • Остап Семерак: Чотирьох бурих ведмедів з Херсонщини переселять до НПП "Галицький"
  опубліковано 10 серпня 2017 року о 14:20

  Незабаром до Галицького національного природного парку переселять чотирьох червонокнижних бурих ведмедів з Херсона, яких утримують у неналежних умовах. Про переселення ведмедів на Івано-Франківщину повідомив Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

  Він зазначив, що наразі 4-х ведмедів у Херсоні утримує місцеве комунальне підприємство, однак умови утримання тварин не відповідають жодним екологічним та ветеринарним вимогам.

  "Завдяки спільним зусиллям українських і навіть зарубіжних зоозахисників, місцевих журналістів, екоінспекторів та Мінприроди вдалося підшукати і облаштувати більш комфортну і природну домівку для цих чотирьох клишоногих. Цього разу прийняти тварин готовий Національний природний парк "Галицький" на Івано-Франківщині, де також діє реабілітаційний центр для диких тварин", - зазначив Міністр.

  Остап Семерак уже підписав звернення до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка щодо сприяння у переселенні ведмедів до реабілітаційного центру на Івано-Франківщині.

  Нагадаємо, що на початку серпня завдяки спільній спецоперації Міністерства екології і природних ресурсів, Державної екологічної інспекції України у Львівській області, поліції, Екологічного корпусу і притулку Домажир тянь-шанську ведмедицю Христю вилучили з пересувного цирку.

  Тварина зараз знаходиться у притулку для бурих ведмедів Домажир в Яворівському районі Львівської області.

  Встановлено, що власник ведмедиці змушував тварину виступати в ресторанах, шапіто, працювати на кінозйомках і фотосесіях.

  Були складені заяви про жорстоке поводження з дикими тваринами. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 299 (жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті - до шести місяців арешту. Досудове розслідування триває.