• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року
  опубліковано 09 серпня 2017 року о 17:33

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, колеги! Сьогодні у нас насичений порядок денний.

  Хотів би закцентувати увагу на ряді рішень, які ми сьогодні приймемо. І пріоритети наші залишаються незмінними абсолютно.

  Наша програма дій Уряду передбачає, в першу чергу, забезпечення сталого економічного зростання для того, щоб максимально ми змогли використовувати можливості української національної економіки. І результати цієї діяльності маємо інвестувати в якість життя людей.

  Тому сьогодні питання розвитку економіки та розвитку або вирішення проблем національного здоров'я в країні залишаються пріоритетами. І по них будуть прийняті рішення.

  Хотів би підкреслити, що сьогодні ми приймемо рішення про запровадження конкурсу на 4G, на нову систему зв'язку, яка є надзвичайно важливою інфраструктурою для нашого економічного зростання. Ми розраховуємо, що продаж публічний, конкурентний продаж дасть можливість залучити кошти до бюджету. Але головне – буде створена додаткова сучасна інфраструктура, яка розвиватиме у тому числі й національну економіку.

  Тут окремо хочу подякувати Степану Івановичу Кубіву, Першому віце-прем’єр-міністру - Міністру економічного розвитку і торгівлі. Дякую, що Ви достатньо ретельно попрацювали над прозорістю цих процедур, над якістю необхідних рішень і також над рішеннями, які ми сьогодні також будемо розглядати, щодо підтримки літакобудування.

  Ми приймемо сьогодні рішення, яке дозволить все те, що нам потрібно для літакобудування в країні, ввозити без оподаткування на територію країни всі компоненти, без сплати ПДВ, інших платежів, що дасть можливість якісно розвивати літакобудування в нашій країні.

  Ряд законів, які були необхідні, Парламент прийняв. Сьогодні ми в розвиток цих законів приймаємо необхідні рішення.

  Окремо хочу підкреслити важливість сьогоднішньої інформації Міністерства охорони здоров'я. Як ви знаєте, в нас є надзвичайно велика проблема з точки зору високого рівня смертності українських громадян від серцево-судинних захворювань.

  Ми обіцяли і виконуємо свою обіцянку щодо розбудови цілої мережі кардіоцентрів по всій країні, в тому числі як додаток, у тому числі й розвиток нових можливостей щодо доступних ліків, безкоштовних ліків у нашій країні.

  Тому сьогодні інформація Міністерства охорони здоров'я щодо розбудови таких центрів є дуже важливою, оскільки в 2017 році таких 13 центрів мають бути збудовані і в 11 областях. І це буде означати, що ми програму виконаємо. В тому числі ми закупили більше 10 тис. стентів для судин серця для українських громадян. Зекономили майже 50% коштів на закупівлях. Це дасть можливість закупити нам приблизно ще таку кількість, яка є рекордною для нашої країни за всі часи нашої незалежності, тому що як завжди махінатори на цих всіх закупівлях робили достатньо. Я вважаю, що це злочини по відношенню до українських громадян, коли втридорога закуповували те, що коштувало набагато дешевше.

  Хочу також підкреслити ще одне важливе питання. Ми вчора зустрічалися з Міністром освіти і науки Лілією Михайлівною Гриневич, і говорили про підготовку України до нового навчального року. І дякую Лілії Михайлівні, вона взяла участь у форумі місцевої влади західних областей, які мають високогірську і гірську місцевість. І я наголошував на цьому неодноразово, що у гірській і високогірській місцевості ми маємо зовсім по-іншому, я б сказав, міцніше, підтримувати інфраструктуру. Тобто питання доступу до якісної освіти, охорони здоров’я – питання № 1.

  Але там, де ми розуміємо, у високогірських районах, там зовсім інша доступність, там зовсім інша інфраструктура, там зовсім інший, навіть зв'язок мобільний по-іншому працює. Нам потрібно більше грошей туди інвестувати.

  І тому за результатами цієї поїздки, Ліліє Михайлівно, й участі у форумі, вона вчора абсолютно правильно закцентувала увагу на тому, що ми маємо перерозподілити ресурси і підтримати гірські райони для фінансування і освіти, і охорони здоров’я.

  Тому я сьогодні даю доручення Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ - Віце-прем’єр-міністру Геннадію Григоровичу Зубку спільно з Мінфіном, МОЗ, МОН визначити, які гірські, високогірські територіальні громади, у яких є проблеми, дати цю інформацію всім необхідним міністерствам і узагальнити рішення, внести їх на засідання Уряду, якщо потрібно, для того, щоб  ми могли зробити такий відповідний перерозподіл. Тому, будь ласка, я прошу здійснити цю безпосередню координацію.

  І ще одна позиція, яка є на порядку денному, – це кадрові питання, кадрові питання керівника "Укрзалізниці".

  Сьогодні ми розглянемо заяву Войцеха Балчуна про звільнення. Він прийняв це рішення абсолютно самостійно. Це його рішення, я його рішення поважаю, можу зазначити, що за цей рік, хто б що сьогодні не казав, але в залізниці відбулися, в тому числі й позитивні зміни. Я хочу подякувати йому за роботу, сказати про те, що я розумію, що він працював у достатньо важких умовах, це надзвичайно складне підприємництво, але дуже важливо змінювати це підприємництво, не тільки керівника, а змінювати систему управління цим підприємництвом. Незалежний менеджмент, незалежна наглядова рада.

  Як ви знаєте, кілька тижнів тому я проводив узгоджувальну нараду щодо запуску нового проекту корпоратизації державних підприємств. Хочу подякувати Степану Івановичу Кубіву і команді Мінекономрозвитку (вони зараз забезпечують у цьому питанні лідерство), і ми найближчим часом вийдемо з узагальненими рішеннями щодо створення належних наглядових рад, у тому числі в УЗ.

  Сьогодні ми розглянемо призначення тимчасово виконуючого обов’язки нового керівника УЗ, але я хочу наголосити: тимчасово виконуючого обов’язки. Ми одразу маємо оголосити новий конкурс на пошук найкращого кандидата на управління цим важливим підприємством.

  Пропозиція, яку ми обговорили, полягає в тому, щоб т.в.о. керівника призначити першого заступника Міністра інфраструктури Є. Кравцова, який сьогодні є головою наглядової ради "Укрзалізниці", а до призначення В.Балчуна виконував тимчасово обов’язки, тобто має відповідні компетентні знання для того, щоб тимчасово виконувати обов’язки керівника "Укрзалізниці".

  Маю надію на те, що пан Балчун залишиться радником керівника правління і буде виконувати функції міжнародної координації, тому що започатковано ним ряд проектів, у тому числі міжнародних логістичних, які потрібно продовжувати і завершувати.

  Причиною подання цієї заяви є особисті обставини пана Балчуна.

  Переходимо до розгляду питань порядку денного.