Геннадій Зубко: На 2018-й подали у бюджетній резолюції 1,8 млрд гривень на фінансування Фонду енергоефективності та "теплі кредити"
опубліковано 01 серпня 2017 року о 14:43

На 2018-й ми подали у бюджетній резолюції 1,8 млрд гривень на фінансування Фонду енергоефективності та програму "теплих кредитів". Окрім того, близько 3 млрд гривень готовий надати Євросоюз. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю агенції «Українські новини».

За його словами, є доречним підхід створення  залежності виділених бюджетних коштів на енергоефективність від розміру субсидій або ВВП. «Приміром, стаття у Бюджетному кодексі передбачатиме 1% від ВВП або до 5-10% від обсягу субсидій спрямувати на енергоефективність. Чим більше зростають витрати на фінансування субсидій, тим більше потрібно інвестувати в енергоефективність. Сподіваюся, при розгляді держбюджету-2018 вирішимо питання стабільного фінансування», - наголосив Зубко.

«У рамках запуску Фонду енергоефективності маємо домовленість із ЄС, що в кожному обласному центрі будуть створені консультаційні центри з енергоефективності. Їхнє основне завдання – давати рекомендації і правильні технічні рішення для впровадження комплексної термомодернізації будинку», - зауважив Геннадій Зубко.

На його думку, важливим завданням є перетворення субсидії із витрат на інвестиції. «Монетизація субсидій, зокрема зекономленого залишку, перетворює їх на інвестиції. Не маємо права безперервно витрачати сотні мільярдів щороку. Ми повинні визначити певний період, впродовж якого держава надаватиме підтримку для людей. Але ці кошти мають мотивувати людей до заощадження і впровадження енергоефективних заходів. Споживачам треба дати інструмент і показати, що ощадливість дозволяє компенсувати здійснені енергоефективні заходи. Відчутна економія з'являється після встановлення індивідуального теплового пункту, яка сягає 25%. А після повної термомодернізації – це вже 50-60%», - зауважив Геннадій Зубко.

Іншим ключовим питанням він називає інвестиції з боку органів місцевого самоврядування у комунальну інфраструктуру. «На 1 липня 2017 року маємо доходи місцевих бюджетів 87 млрд гривень. Це на 22 млрд гривень більше, аніж торік. Водночас існує ситуація, коли місцеві бюджети зростають, а обсяги видатків на ЖКГ у муніципалітетах – ні. Важливо, аби муніципалітети, які є власниками комунальних підприємств із тепло- та водопостачання, звернули увагу на важливість інвестування у комунальну інфраструктуру. Це дозволить зменшити понаднормативні витрати, а також  стимулює муніципальне фінансування проектів з інфраструктурної модернізації», - підкреслив Геннадій Зубко.