• In English
 • Володимир Кістіон: Уряд закликає Нафтогаз до толерантності
  опубліковано 31 липня 2017 року о 15:58

  Головним завданням Нафтогазу є забезпечення загальносуспільних інтересів на ринку природного газу та захисту прав споживачів, а не отримання надприбутків. Це чітко зафіксовано у затвердженій Урядом Постанові №351 «Основні засади здійснення державної власності щодо НАК «Нафтогазу»».  Про це заявляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  За його словами, Уряд України сповідує створення ринкових умов у сегменті постачання блакитного палива для населення, однак закликає НАК «Нафтогаз» до толерантності: отримувати надприбутки за рахунок найбільш незахищених верст населення неприпустимо.

  У законі про ринок природного газу сказано: «Суб’єкт ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов’язки, має право на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат та з урахуванням допустимого рівня прибутку»  (Стаття 11, пункт 7 ЗУ «Про ринок природного газу»).

  Нинішній рівень прибутку НАК «Нафтогазу» унеможливлює виплату будь-якої компенсації компанії за постачання природного газу населенню за так званою спеціальною ціною. Компанія не несе жодних економічно обґрунтованих втрат від покладення на неї обов’язків постачати газ населенню за спеціальною ціною – 4 942 гривні за 1000 кубометрів.

  «Чистий прибуток НАК «Нафтогаз України» в 2016 році склав +22,5 млрд грн, що порівняно з попереднім роком в рази більше (мінус 36,3 млрд грн у 2015 році). Такі доходи свідчать, що економічно обґрунтованих витрат компанія не несе, особливо враховуючи те, що в структурі постачання газу - 95% Нафтогаз постачає населенню за так званою спеціальною ціною. То про яку додаткову компенсацію може йти мова при таких прибутках?!», - заявляє Володимир Кістіон.

  Структура постачання газу Нафтогазом за спеціальною ціною – 95% населенню, 4% - бюджетним організаціям, і на ринкових умовах промисловості – 1%, у кореляції із минулорічними доходами, підтверджує: втрат компанія не несе.

  «На етапі реформування української економіки, результатом якого має стати зростання доходів українських громадян, покладення на Нафтогаз спеціальних обов’язків є виправданим кроком Уряду. А компенсація при такому рівні прибутку просто неможлива», - наголошує Віце-прем’єр-міністр. Кабмін оскаржуватиме рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо компенсації "Нафтогазу" збитків від поставок газу для населення.