• In English
 • Україна та ЄС готові поглибити співпрацю за програмою реформ для отримання третього траншу макрофінансової допомоги до кінця року – зустріч Глави Уряду з Віце-президентом Єврокомісії
  опубліковано 12 липня 2017 року о 21:16

  Україна та Європейський Союз готові поглибити співпрацю в рамках спільної програми реформ, започаткованої в 2015 році, для отримання Києвом третього траншу макрофінансової допомоги обсягом 600 млн євро до кінця нинішнього року. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-президентом Європейської Комісії, Європейським комісаром з питань євро і соціального діалогу Валдісом Домбровскісом. Зустріч відбулася в рамках саміту «Україна – ЄС», який розпочався в Києві. 

  Глава Уряду України подякував делегації Євросоюзу за підтримку – політичну, економічну та соціальну. «Наразі нам треба інтенсивніше виконувати план з асоціації з ЄС. Ми також розуміємо умови макрофінансової підтримки – і тут ми працюємо з парламентом, намагаємося знаходити рішення», - сказав Володимир Гройсман.

  Він розповів, що на порядку денному - пенсійна реформа та перетворення в інших сферах – приватизації, земельній сфері, освіти й медицині. «Завтра (13 липня) Парламент буде розглядати (пенсійну реформу), сподіваюся зможемо отримати підтримку більшості (Парламенту). У нас є план дій, який треба виконати», - підкреслив Премєр-міністр

  Він також проінформував співрозмовників про ситуацію на Донбасі. «Я вже говорив – йдеться не про дві країни, а про два світи», - сказав Глава Уряду і висловив подяку Віце-президенту Єврокомісії за його бажання відвідати Донбас та оцінити ситуацію на власні очі.   

  У свою чергу Валдіс Домбровскіс підкреслив, що політична підтримка Євросоюзу була й залишається для України всебічною. І прогрес у відносинах між ЄС та України – очевидний. «І сьогодні нам дійсно треба працювати над тим, аби виконати умови отримання третього траншу макрофінансової допомоги», - сказав чиновник і нагадав, що умови отримання коштів  - не нові. Вони стосуються  боротьби з корупцією, продовження програм енергоефективності, поглиблення взаємодії в сфері проблем вимушених переселенців та конкретних економічних питань.          

  «Часу не так багато  - до середини листопада важливо все завершити, оскільки є й внутрішні процедури ЄС, аби ми в груді виплатили  транш», - сказав Валдіс Домбровскіс.

  Сторони також домовилися започаткувати цього року процес підготовки нових проектів та програм співпраці - в економіці та соціальній сфері.