• In English
 • І.Климпуш-Цинцадзе: Україна стала єдиною країною-партнером НАТО, яка має повномасштабне дипломатичне представництво НАТО
  опубліковано 10 липня 2017 року о 17:43

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відкрили нове приміщення Представництва НАТО в Україні.

  Виступаючи на церемонії відкриття, І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що НАТО вперше у своїй історії створює подібне представництво саме в Україні – країні, яка має статус особливого партнера. «У жодній іншій країні-партнері Північноатлантичного Альянсу НАТО не має подібного повномасштабного дипломатичного Представництва», - підкреслила Віце-прем’єр. Вона висловила впевненість, що кращі умови роботи для співробітників Представництва позитивно вплинуть як на зміст та якість заходів співробітництва НАТО з Україною, так і на темпи подальшого зближення нашої держави з Альянсом.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що ця подія також має глибоке символічне значення, оскільки саме в ці дні Україна відкриває нову сторінку у відносинах з Північноатлантичним Альянсом. 8 червня Верховна Рада законодавчого закріпила мету набуття Україною членства в НАТО і тепер країна знову націлена на вступ в НАТО. «Це не просто рішення депутатів. Це рішення, яке є відповіддю на запит українського суспільства, в якому сьогодні є консенсус щодо євроатлантичного вибору України», - підкреслила Віце-прем’єр. 

  За її словами, вступ до НАТО не може вирішити всі безпекові проблеми України, і мова не йде про вступ до Альянсу просто сьогодні. Але, по-перше, інтеграція до НАТО – це один з найпотужніших факторів безпеки нашої країни, бо якщо хтось у світі і може сприяти прагненню України до збереження державного суверенітету і територіальної цілісності, то це лише нації, які мають з нами спільні цінності. А в сучасному світі не існує безпеки поза простором НАТО, поза процесом євроатлантичної інтеграції. По-друге, сам процес просування України на шляху до НАТО є потужним стимулом для перетворень в країні. Переведення сектору безпеки та оборони України на стандарти НАТО, виведення практичного галузевого співробітництва та політичного діалогу на стратегічний рівень, проведення цілеспрямованої та планомірної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо державної політики євроатлантичної інтеграції України  є пріоритетами України.

  «Мені дуже хочеться, щоб консенсусу у суспільстві, який склався відносно євроатлантичної інтеграції, відповідав такий саме консенсус у владі, між різними партіями і політичними силами.  Цей консенсус необхідний для забезпечення режиму «безумовного зеленого світла» для всіх законодавчих та виконавчих ініціатив, які стосуються інтеграції до НАТО. Тому що це  ініціативи, спрямовані на зміцнення безпеки нашої держави і нашої країни. Вірю, що ми здатні на те, щоб скористатися цим унікальним історичним шансом», - наголосила Віце-прем’єр.

  Єнс Столтенберг у свою чергу привітав Україну з такою подією та запевнив, що НАТО і надалі буде всеціло допомагати нашій країні. «Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі за свій суверенітет та територіальну цілісність», – сказав він.

  Довідково. Нове приміщення Представництва НАТО в Україні відкрилося за адресою вул. Сікорського, 4л . Офіс зв’язку НАТО та Центр інформації та документації НАТО.