• In English
 • Мінприроди відкрило доступ до 12 наборів даних
  опубліковано 10 липня 2017 року о 16:30

  Міністерство екології та природних ресурсів України запустило новий офіційний портал. Відтепер уся інформація розміщена на порталі, структурована та подана у  зручному та доступному вигляді.

  Відкрито  доступ до 12 наборів даних,  серед яких:

  - Перелік висновків на транскордонне перевезення відходів;

  - Перелік повідомлень на транскордонне  перевезення небезпечних відходів;

  - Перелік дозволів на ввезення та застосування незареєстрованих  пестицидів і агрохімікатів для державних випробувань та наукових досліджень;

  - Перелік дозволів на спеціальне використання диких тварин та інших об’єктів тваринного світу;

  - Перелік територій та об’єктів  екологічної мережі;

  - Розрахункові лісосіки;

  - Норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного  мисливського фонду, у сезон  полювання;

  - Перелік дозволів  на проведення робіт (крім  будівельних на землях водного фонду) ;

  - Перелік  дозволів на імпорт та експорт видів дикої  фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію  з моря зазначених зразків;

  - Ліміти використання непромислових видів тварин;

  - Ліміти та спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

  Загалом Мінприроди веде 37 наборів даних у вигляді реєстрів, кадастрів, переліків. До цього часу  вони були представлені у не систематизованому та неструктурованому вигляді, що створювало певні незручності для користувачів сайту.

  У он-лайн доступі також опубліковано веб-сервіс відкритого бюджету, через який можна отримати інформацію про показники доходів та видатків міністерства. Доступною стала інформація про показники бюджету у розрізі бюджетних програм, видів видатків, отримувачів  фінансування та джерел фінансування.

  Стара версія сайту  продовжуватиме працювати протягом декільком тижнів. Доступ до неї можна отримати и за посиланням http://old.menr.gov.ua/.

  Портал розроблено в рамках впровадження електронного урядування у природоохоронну діяльність України, мета якого забезпечення відкритого доступу до екологічної інформації.

  Новий портал створено  за підтримки організації «Електронна Україна», яка є партнером Мінприроди по реалізації ініціативи «Eco Data Programs». У процесі розробка за основу були взяті результати дослідження, проведеного серед користувачів сайту. Зокрема, було опитано членів громадських організацій, волонтерів, представників бізнесу, державних службовців та фахівців-екологів. Отримані від них рекомендації лягли в основу нової версії.