• In English
 • Володимир Гройсман для Wall Street Journal: В Україні відбуваються позитивні зміни
  опубліковано 05 липня 2017 року о 10:54

  В Україні останні три роки відбуваються позитивні зміни, і попри непрості випробування Уряд проводить необхідні реформи для покращання життя громадян. Про це написав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в авторській колонці для «Wall Street Journal».

  Він відзначив, що головним завданням було стабілізувати ситуацію в країні, якомога швидко встановити нові, прозорі правила в багатьох сферах – боротьбі з корупцією, створенні сприятливого ділового клімату тощо. «Ми працювали багато протягом трьох останніх років. І цифри це доводять. Після 17-ти відсоткового падіння в 2014-2015 роках, в 2016 році ВВП зріс на 2,3%», - відзначив Прем’єр-міністр.

  Він додав, що минулорічна доповідь Європейської комісії стверджує, що країна вийшла на «безпрецедентний» рівень змін, і продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом по програмі реформ обсягом 17 млрд дол. також доводить це.

  Глава Уряду підкреслив, що перетворення не даються легко, втім головний принцип роботи – залишатися прозорими й відкритими в обговоренні й ухваленні будь-якого рішення. Так було з рішенням про встановлення ринкової вартості газу для всіх користувачів – на рік раніше, аніж цього очікував МВФ, так було із зобов’язанням всіх держструктур використовувати систему електронних закупівель, яка отримала чимало міжнародних нагород.

  «Ми пишаємося нашими досягненнями, і встановлюємо п’ять ключових пріоритетів, які плануємо досягти до 2020 року, - відзначив Володимир Гройсман. – Завдання – прискорювати економічний ріст задля розвитку бізнесу, створення нових робочих місць, підвищення зарплат; встановлювати ефективні правила державного управління та використання державних коштів; боротися з корупцією; підвищувати рівень безпеки та задовольняти потреби громадян у охороні здоров’я».

  Прем’єр-міністр впевнений, що досягнення означених цілей відкриє нові перспективи й можливості для Україні. Він нагадав, що Україна – член Світової організації торгівлі, між Україною та ЄС діє Угода про зону вільної торгівлі та безвізовий режим пересування, невдовзі запрацює режим вільної торгівлі з Канадою. Окрім того, при Кабінеті Міністрів створено Офіс супроводження інвестицій, а нещодавно Європейська бізнес-асоціація, яка об’єднує великі компанії, що працюють в Україні, оприлюднила Індекс інвестиційної привабливості держави -  найвищий за останні 6 років.

  «Обсяг прямих іноземних інвестицій минулого року становив 4,41 млрд дол., це на 17% вище за показник 2015 року, - зазначив Глава Уряду. – Україна має велике майбутнє. Спільно з міжнародними партнерами ми досягнемо його. І цього четверга, 6 липня, ми матимемо можливість розширити коло підтримки – завдяки великому форуму, присвяченому питанням реформ в Україні».