• In English
 • Прем'єр-міністр - Раді церков: Дякую представникам духовенства за підтримку змін в державі
  опубліковано 04 липня 2017 року о 17:48

  Уряд України вдячний представникам духовенства за підтримку у проведенні необхідних країні реформ і готовий до співпраці заради того, щоб змінювати і зміцнювати Україну. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій у вівторок.

  "Хотів би подякувати Раді церков за те, що ви підтримуєте необхідність проведення змін. Сьогодні завдання Уряду, моїх колег полягає у тому, щоб пропонувати суспільству рішення, що дадуть можливість забезпечити стан справ, який ми заслуговуємо. У 2016 році ми зупинили падіння, відновили економічне зростання, і зараз ми все робимо для того, щоб починати системні, глобальні реформи. Ваша підтримка і розуміння цих змін додає нам сил, щоб боротися і проводити рішення, яких очікують мільйони українських громадян", – зазначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр розповів представникам духовенства про порядок денний реформ Уряду, серед яких земельна, пенсійна реформа, приватизація, реформи освіти та охорони здоров'я, і принагідно подякував за розгляд і підтримку медичної реформи Радою церков. Церкви і релігійні організації роблять безцінний внесок у життя країни, її духовне збагачення і підтримку, зазначив Володимир Гройсман та закликав до єдності заради проведення потрібних змін у країні.

  "За 25 років незалежності ми створили державу, тепер наше завдання зробити так, щоб люди, які живуть у нашій державі, відчували себе у безпеці, захищеними, щоб вони отримали нормальний рівень життя. Це наше спільне завдання, і ми будемо його виконувати. Тільки разом можливо побудувати Україну", – наголосив Володимир Гройсман.

  У свою чергу члени Ради церков запевнили у підтримці Уряду та реформ, що покликані зміцнити країну. "Ми підтримуємо ваші зусилля проводити в Україні реформи на користь держави, українського народу. Те, що є спротив з боку корупціонерів, тих, хто займається злочинністю, свідчить, що ми на правильному шляху, а ті, хто отримають від реформ користь, не будуть противитися. Ми з вами – з Урядом, нашою владою, державою, армією. Можете розраховувати на підтримку церков, тому що ми захищаємо українську державу, український народ і українське майбутнє", – сказав Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

  Представники духовенства обговорили із Прем’єр-міністром та направили лист із зверненням щодо нагальних питань, зокрема щодо соціального захисту капеланів, перереєстрації статутів тощо. У свою чергу Глава Уряду виступив за проведення зустрічей із представниками духовенства на регулярній основі.

  Державна влада відкрита до діалогу та готова сприяти для діяльності релігійних установ, наголосив Володимир Гройсман.  "Дорога до храму має бути вільна, і ми як державна влада готові сприяти, щоб ви спокійно служили і зміцнювали нашу державу духовно", – зазначив він.