• In English
 • Співпраця бізнесу та культурний обмін - перспективи відносин Чернігівщини з Індією
  опубліковано 29 червня 2017 року о 10:12

  Чернігівська ОДА та Посольство Індії в Україні домовилися про економічну та культурну співпрацю. Про налагодження двосторонніх ділових контактів між суб’єктами господарювання двох країн та культурний обмін йшлося 27 червня під час візиту до Чернігова Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні пана Маноджа Кумара Бхарті.

  Це вже не перша робоча зустріч голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча з паном Послом. Мова йшла про конкретні напрямки співпраці, зокрема в галузі сільського господарства. За словами Маноджа Кумара Бхарті, Посольство Індії в Україні відкрите до діалогу з підприємцями Чернігівської області. Вже є плани щодо поїздок делегації з Індії на Чернігівщину. Українська ж сторона сподівається у перспективі на взаємні візити.

  Програма перебування в Чернігові містила і культурну складову — виступ танцювального колективу «Lokrang», який є одним з найпопулярніших в Індії і демонструє древні індійські традиції.

  «Творча програма гостей з Індії дає можливість нам, українцям, більше пізнати культуру індійського народу, зрозуміти індійський народ. Сподіваюся, це в подальшому приведе і до потужної економічної взаємодії», – зазначив голова ОДА Валерій Куліч.

  Як стало відомо, сторони домовилися про проведення восени днів Індії в Чернігові.

  До речі, зовнішній товарообіг Чернігівської області з Республікою Індія у 2016 році склав понад 23 мільйона доларів США – 2,6% загальнообласного товарообігу. Обсяг експорту, в структурі якого переважно жири та олії тваринного або рослинного походження, зернові культури та овочi, – 9,1 мільйона доларів США (зростання у 3,7 разу в порівнянні з 2015 роком).

  Обсяг імпорту – 14 мільйонів доларів. До слова, на Чернігівщину надходить 2,9% індійських товарів від загальних поставок Індії до України.

  За результатами січня-квітня 2017 року експорт товарів до Індії збільшився у 2,2 разу відповідно до аналогічного періоду минулого року та склав 4,6 мільйона доларів США, при цьому імпорт скоротився на 10,6% (до 4,4 мільйона доларів).