• In English
 • Термомодернізація житлових будівель та бюджетних установ - одне з пріоритетних питань політики України у сфері енергоефективності
  опубліковано 15 червня 2017 року о 16:44

  Термомодернізація житлових будівель та бюджетних установ – одне з пріоритетних питань політики України у сфері енергоефективності. Це питання обговорювали учасники Форуму з питань політики сталої енергетики, який організовано Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) в рамках реалізації програми «EU4Energy», учасником якої є і Україна. Захід відбувся цими днями в Астані (Казахстан).

  Україна взяла чіткий курс на підвищення енергоефективності. Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено впровадження комплексу заходів у чотирьох секторах, ключовим з яких наразі є сектор будівель.

  «За оцінками експертів, ця сфера – одна з найбільш енергоємних. Близько 70 тис. бюджетних закладів, 80 тис. багатоповерхівок, 6,5 млн приватних домогосподарств – для термомодернізації всіх цих будівель потрібно щонайменше 50 млрд доларів. Потенціал скорочення споживання газу становить 8 млрд м3. Для вирішення цього питання ми впроваджуємо практику європейських країн: механізми співфінансування енергоефективних заходів, енергосервіс, енергоменеджмент тощо», - прокоментував Костянтин Гура, представник Держенергоефективності.

  Він нагадав, що впродовж останніх трьох років майже 300 тис. домогосподарств утеплили свої будинки за програмою «теплих» кредитів. У 2016 році завдяки розробленому Держенергоефективності та прийнятому Парламентом законодавству запрацював ЕСКО-механізм. Цьогоріч ЕСКО-інвестори зацікавлені інвестувати у близько 100 об’єктів.

  Також у 2017 році Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах. Започатковано співпрацю з місцевою владою та низку інформаційно-роз’яснювальних семінарів з цього питання у регіонах країни.

  У ході засідання представники МЕА зауважили на необхідності продовження роботи у цих напрямах. Особливо важливим є створення якісної системи збору даних щодо енергоспоживання у будівлях. Фахівці МЕА підкреслили, що моніторинг енергоспоживання – першочергова та фундаментальна складова реалізації ефективної політики у сфері енергоефективності.

  Нагадаємо, що EU4Energy – це 4-річна програма технічної допомоги ЄС. Її мета – допомогти таким країнам, як Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та України, у покращенні законодавчого поля в енергетиці відповідно до кращих європейських практик.