• In English
 • Впровадження проектів з "чистої" енергетики, ЕСКО-контрактів та енергоменеджменту - інвестиція в економічний розвиток Львівщини
  опубліковано 27 травня 2017 року о 10:16

  Впровадження проектів з «чистої» енергетики, ЕСКО-контрактів та енергоменеджменту – інвестиція в економічний розвиток Львівщини. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи конференцію «Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту» 26 травня у Львові.

  «Реалізація проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики – це не лише можливість зменшити та замістити споживання газу. Це шлях до соціально-економічного зміцнення всього регіону та підвищення добробуту громад», - повідомив Голова Агентства.

  Сергій Савчук пояснив, що, наприклад, встановлення твердопаливних котелень, вітрових електростанцій тощо сприяє активізації роботи малого та середнього бізнесу, появі нових робочих місць, збільшенню надходжень у бюджети. Крім цього, «зелені» проекти допоможуть покращити екологічний стан міст, вирішити проблему з побутовими відходами.

  Голова Агентства також нагадав, що після реформи децентралізації збільшено надходження до місцевих бюджетів. «Сьогодні органи місцевого самоврядування мають більше можливостей приймати дійсно корисні рішення та інвестувати кошти у «зелені» проекти. Тому закликаю Львівщину бути активною у цьому напрямі», - сказав Сергій Савчук.

  У свою чергу голова Львівської ОДА Олег Синютка розповів про перспективи встановлення нових об’єктів з відновлюваної енергетики в області.

  «Ми до кінця року, окрім тих електростанцій, які запущено, плануємо відкрити ще дві вітроелектростанції, три сонячні електростанції, а також як мінімум одну гідроелектростанцію. Також ми сподіваємось, що до кінця 2017-го ще 48 котелень буде переведено на альтернативне паливо", - зазначив Олег Синютка у ході брифінгу, що відбувся в рамках конференції.

  Учасники конференції також обговорили питання термомодернізації будівель бюджетних установ за ЕСКО-механізмом. Область готується до впровадження енергосервісу. Наразі зібрано та на сайті Держенергоефективності опубліковано дані щодо енергоспоживання 240 бюджетних установ Львівщини, які можуть бути потенційними об’єктами енергосервісу. 5 ЕСКО-інвесторів вже оголосили про готовність працювати у цій області.

  Також Львівщина спільно з Держенергоефективності активно працюватиме над впровадженням систем енергоменеджменту у бюджетній сфері. За оцінками експертів, лише завдяки енергоменеджменту можна зменшити енергоспоживання у школах, дитсадках, лікарнях тощо до 20% без додаткових витрат бюджету. На сьогодні енергомоніторинг впроваджено у 6 містах та 285 установах обласного підпорядкування Львівської області.

   

  Довідково

  Конференцію організовано Держенергоефективності у співпраці з Львівською ОДА, Українсько-данським енергетичним центром, Фондом ім. Ф. Еберта в Україні.

  Презентації спікерів за посиланням.