Перший заступник Голови Держприкордонслужби зустрівся з Головою Консультативної Місії ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM)
опубліковано 09 лютого 2017 року о 15:44

Сьогодні, 9 січня, в Адміністрації Держприкордонслужби відбулася зустріч першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка та Голови Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM) Кястутіса Ланчінскаса.

На початку зустрічі перший заступник Голови Держприкордонслужби привітав членів іноземної делегації та поінформував про основні результати реформування прикордонного відомства і надав оцінку рівню співробітництва з EUAM.

«Хочу відмітити, що прикордонна служба України продовжує системно реформуватися в рамках загальної реформи сектору безпеки та оборони країни, а також у відповідності із затвердженими Урядом програмними документами, які розраховані до 2020 року», – сказав Василь Серватюк.

Також Василь Серватюк зазначив, що одними з пріоритетів розвитку прикордонного відомства на найближчу перспективу є реформування системи набору та проходження служби, формування нового образу прикордонника, покращення прикордонної інфраструктури та приведення її до стандартів ЄС, зміцнення системи охорони східної ділянки державного кордону тощо. 

Крім того, було звернуто увагу на реформування відомчих підрозділів внутрішньої безпеки та на принципову позицію керівництва служби у відношенні до боротьби з корупцією.

В свою чергу Голова EUAM Кястутіс Ланчінскас підтвердив, що українське прикордонне відомство продовжує системно реформуватися на шляху до кращих Європейських стандартів у сфері Інтегрованого управління кордонами.

«Держприкордонслужба є передовим правоохоронним відомством в Україні у питаннях стратегічного планування. Тому, з метою забезпечення подальших реформ, Консультативна Місія буде і надалі, за допомогою вже практичних рекомендацій підтримувати Держприкордонслужбу», – зазначив Кястутіс Ланчінскас. Також він додав, що допомога Місії сприятиме привнесенню з держав – членів ЄС найкращих практик та знань з прикордонного менеджменту.

Наприкінці зустрічі Василь Серватюк подякував Голові EUAM за співпрацю і зауважив, що наступні  перспективні напрямки співпраці з EUAM нададуть можливість отримати нові знання, професійні навички та посилити прикордонну безпеки на спільних з країнами ЄС кордонах.