• In English
 • Підписано Меморандум про реформування системи сертифікації фахівців фондового ринку
  опубліковано 02 лютого 2017 року о 20:34

  З метою реформування системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку 2 лютого 2017 року  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підписала з Асоціацією Інвестиційних Професіоналів, яка має ліцензію CFA Institute і представляє CFA Society Ukraine, Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої системи сертифікації фахівців фондового ринку.

  У Меморандумі сторони визнали наявність низки проблем у сфері сертифікації фахівців фондового ринку, зокрема:

  - загалом низьку ефективність системи підготовки та атестації фахівців, що не дозволяє забезпечити учасників ринку висококваліфікованим персоналом;

  - неефективну технічну систему проведення тестування, недостатній рівень спеціалізації, застарілу програму перевірки знань з відсутністю етичної складової, що не відповідає кращим європейським зразкам;

  - відсутність ефективного контролю з боку регулятора за процесом та результатами підготовки і атестації фахівців і, як наслідок, неможливість аналізу ефективності цих процесів.

  Для подолання проблем Комісія і Асоціація Інвестиційних Професіоналів мають на меті створити прозору систему підготовки та атестації фахівців фондового ринку із акцентом на професійні компетенції, та заснованої на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

  Нова система підготовки та атестації фахівців дозволить враховувати потреби ринку у фахівцях, зробить тести більш фаховими, забезпечить прозорий і недискримінаційний порядок проведення іспитів.

  Громадськість отримає повноцінний відкритий доступ до інформації про хід та результати реформування системи.

  «Високий рівень етики і професіоналізму, який несе CFA, сприятиме зростанню довіри до інвестиційної індустрії», - впевнений Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

  У листопаді минулого року Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв мав зустріч в Києві з президентом CFA Полом Смітом, на якій обговорювалось майбутнє співробітництво НКЦПФР з цією глобальною організацією та була досягнута домовленість про підписання Меморандуму.

  Довідково

  CFA (Chartered Financial Analyst) є однією з найбільш поважних в світі освітніх програм для професіоналів фінансової сфери. Financial Times і The Economist назвали програму CFA «золотим стандартом» освіти в сфері інвестицій.

  Програма CFA була створена в 1963 році в США. Наразі CFA Institute налічує 145 тисяч членів з 159 країн, та об'єднує 147 професійних спільнот по світу. Україну в цьому об'єднанні представляє CFA Society Ukraine.

  Мета CFA - створити таке середовище, в якому інтереси інвесторів мають найвищий пріоритет, ринки функціонують найкращим чином, а економіки зростають.