• In English
 • Утворено ПАТ "Магістральні газопроводи України"
  опубліковано 09 листопада 2016 року о 14:46

  9 листопада Уряд прийняв рішення щодо утворення нового оператора газотранспортної системи України – ПАТ «Магістральні газопроводи України».

  Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, який очолює Робочу групу з прискорення реформування НАК «Нафтогаз України» (в рамках якої було схвалено відповідний проект постанови), зазначив, що це рішення дає початок процесу анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

  «Утворення нового незалежного оператора газотранспортної системи – це тільки перший крок у ліквідації монополії НАК «Нафтогазу», а також у проведенні анбандлінгу НАК «Нафтогаз», тобто відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу. Це є виконання наших зобов’язань перед європейським Енергетичним співтовариством, виконання умов Третього енергетичного пакета», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

  Він наголосив, що попереду ще дуже багато роботи в рамках реформування НАК «Нафтогаз України», а також висловив впевненість у виконанні зобов’язань, які взяла на себе Україна у цій сфері.

  «Я розумію, що це тільки перший крок, попереду ще досить велика і важка робота, але розпочинаючи досить ефективно і вдало, ми виконаємо ті зобов’язання, які принесуть користь, в першу чергу, народу України і безпосередньо компаніям, які працюють на ринку газу», - відзначив Володимир Кістіон.