• In English
 • Німеччина виділить Україні 72 млн євро допомоги
  опубліковано 08 листопада 2016 року о 14:27

  3-4 листопада у Берліні заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та директор департаменту міжнародних програм Мінекономрозвитку Олена Трегуб взяли участь в українсько-німецьких переговорах задля розвитку. З німецької сторони в переговорах брали участь представники Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, німецький державний банк “KfW Bankengruppe” та Німецьке товариство міжнародного співробітництва “GIZ”.

  У ході переговорів було визначено, що до кінця 2016 року Німеччина виділить Україні  72 млн євро допомоги на розвиток трьох напрямків:

  - демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація - 16 млн євро;

  - енергоефективність – 36 млн євро;

  - будівництво та реконструкція житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – 20 млн євро.

  Розподіл коштів буде відбуватися під керівництвом відповідальних міністерств у рамках, визначених протоколом пріоритетних проектів.

  Умови надання коштів наступні:

  - до 32,5 млн євро – позика з терміном до 30 років і пільговим періодом у 10 років із відсотковою ставкою 2% на проект «Підвищення енергоефективності в електропередачі (модернізація трансформаторних підстанцій» (друга фаза). Проект має на меті підвищення якості енергопостачання завдяки відновленню трансформаторних підстанцій та зміцненню мережі ліній електропередач;

  - до 24,5 млн євро – фінансова допомога у вигляді грантів на підтримку реалізації проектів, спрямованих на посилення українського місцевого самоуправління та будівництво і реконструкцію житлових приміщень для ВПО;

  - інші кошти – технічна допомога на реформи децентралізації, державного управління та проекти з енергоефективності у громадах.

  Всього з 2002 року Німеччина надала нам €500 млн допомоги. Це робить її одним з найбільших донорів України в рамках технічного та фінансового співробітництва.