• In English
 • Прем'єр-міністр Володимир Гройсман провів зустріч з Міністром закордонних справ Франції Жан-Марком Еро
  опубліковано 27 жовтня 2016 року о 21:15

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з Міністром закордонних справ Франції Жан-Марком Еро. Сторони обговорили стан виконання Мінських домовленостей та ситуацію на сході країни.

  На початку зустрічі Прем’єр-міністр подякував Франції за допомогу Україні у протидії російській агресії.

  "Уряд зацікавлений у всебічній розбудові взаємовигідних відносин з Францією", - зазначив Володимир Гройсман.

  Голова Уряду поінформував співрозмовника про ситуацію на Донбасі. Він наголосив, що альтернативи Мінським домовленостям немає, і Україна неухильно дотримується взятих на себе зобов’язань.

  У цьому контексті Прем’єр-міністр підкреслив, що санкції проти Російської Федерації мають бути збережені, допоки вона повністю не виконає свої зобов'язання, передбачені Мінськими угодами.

  Продовжуючи тему тимчасової окупації Росією територій в Україні, Володимир Гройсман зазначив, що анексія Криму супроводжується прискореною мілітаризацією півострова та повністю змінила безпекову ситуацію в регіоні. "РФ фактично перетворює Крим на величезну військову базу", - зазначив він.

  У цьому контексті Україна високо цінує послідовну позицію Франції щодо невизнання злочинної анексії Криму та виборів до Держдуми РФ, зазначив Прем’єр-міністр.

  Окремо Голова Уряду подякував за ініціативу створення "дорожньої карти" з виконання Мінських домовленостей і за надані пропозиції до неї, про що було домовлено Нормандською четвіркою у Берліні.

  Сторони також обговорили питання розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ та розмінування територій на Донбасі.

  Окремо співрозмовники торкнулися питання лібералізації візового режиму. У цьому контексті Володимир Гройсман наголосив, що Україна виконала усі вимоги по запровадженню безвізового режиму.

  Прем’єр-міністр також зауважив необхідність завершення ратифікації Угоди про Асоціацію.

  Він також поінформував Міністра закордонних справ Франції Жан-Марка Еро про розпочаті Урядом реформи в Україні та перші досягнуті успіхи на цьому шляху.