• In English
 • Без нотаріально завіреної згоди одного з батьків дитина може виїхати з іншим з батьків за кордон за умови перебування на постійному консульському обліку, а не тимчасовому
  опубліковано 21 жовтня 2016 року о 13:07

  Уряд посилив контроль за виїздом за кордон дітей. Зміни стосуватимуться тих випадів, коли наявна відмітка про перебування виключно на постійному , а не тимчасовому консульському обліку.

  Відповідні зміни внесено до Правил перетинання державного кордону громадянами України, де доповнено абзац третій підпункту 2 після слів “відмітка про взяття на” словом “постійний”. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України №733 від 19.10.2016р.

  Відтепер діти до 16-річного віку зможуть перетинати кордон у супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за умови відмітки в паспортному документі про взяття виключно на постійний консульський облік. До внесення змін для цього досить було відмітки про перебування на тимчасовому консульському обліку, що в подальшому могло привести до оскарження правомірності виїзду.

  Новий порядок покликаний запобігати незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу іншого, сприятиме захисту прав як дітей, так і другого з батьків.