• In English
 • У Держаудитслужбі розпочалася триденна робоча зустріч з представниками Експертної місії TAIEX щодо моніторингу та контролю закупівель
  опубліковано 26 вересня 2016 року о 18:21

  Сьогодні у Державній аудиторській службі України розпочалася робоча зустріч з представниками Експертної місії TAIEX щодо моніторингу та контролю державних закупівель. Цей захід триватиме три дні.

  Експертну місію TAIEX представляють: Олександра Яновська, керівник програми Європейської Комісії (група підтримки для України); Філіпо Романо, директор Італійського національного антикорупційного бюро; Магдалена Олеярз, директор Управління державними закупівлями Республіки Польща.

  Від Держаудитслужби на зустрічі були присутні Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова, перший заступник Голови Держфінінспекції Олександр Шкуропат, керівники та працівники Департаменту стратегічного планування, звітності та методологічної роботи і Департаменту моніторингу та перевірок державних закупівель.

  Також у заході беруть участь представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Представництва ЄС в Україні, Рахункової палати України, Служби безпеки України, Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС».

  Вітаючи учасників зустрічі, Лідія Гаврилова зазначила, що на сьогодні пріоритетним питанням для Держаудитслужби є побудова ефективної системи державного фінансового контролю як частини загальної системи управління державними фінансами.

  «Важливо, щоби базові етапи розвитку Держаудитслужби були імплементовані у вітчизняні реформи у сфері державного управління та управління державними фінансами, зокрема у сфері публічних закупівель», – наголосила Лідія Гаврилова.

  Також вона звернула увагу на те, що в основу реформ Держаудитслужби мають бути покладені головні принципи та кращий досвід країн ЄС. Тому стратегія ефективної модернізації Держаудитслужби базується на: кардинальному реформуванні функції інспектування, підвищенні його дієвості як інструменту виявлення і документування порушень з ознаками шахрайства; розвитку та посиленні функції державного аудиту, підвищенні його ефективності для дієвого фінансового управління і контролю; розвитку та посиленні попереднього контролю, спрямованого на попередження фінансових порушень та непродуктивних і зайвих витрат державних коштів. Найперше це стосується саме сфери публічних закупівель.

  «Отже, державний фінансовий контроль має стати інструментом запобігання та попередження порушень, оцінки ефективності та результативності діяльності підприємств та установ, надання рекомендацій щодо покращення фінансово-господарської діяльності, – зазначила Лідія Гаврилова. – Дуже принциповим і показовим є те, що Держаудитслужба в цьому питанні має посісти позицію некарального чи контрольного органу. Ми плануємо надавати сервісну допомогу замовникам та попереджати їх про можливі порушення ними законодавства щодо держзакупівель».

  Після виступу Голови Держаудитслужби директор Департаменту моніторингу та перевірок державних закупівель Держаудитслужби Ірина Власенко розповіда про особливості та деталі контролю у сфері закупівель, про ключові проблеми під час контролю у сфері закупівель, зокрема щодо проведення моніторингу закупівель, та ознайомила учасників зустрічі з останніми результатами цього моніторингу.

  Представник Рахункової палати України Маргарита Горбач ознайомила представників місії з основними функціями Рахункової палати.

  Під час виступів представників української сторони зарубіжні гості поставили низку уточнювальних запитань щодо організації контролю у сфері закупівель в Україні. Зокрема, стосовно відмінності між повноваженнями Держаудитслужби та повноваженнями Рахункової палати, цікавилися напрацюваннями Держаудитслужби щодо нормативного забезпечення у сфері закупівель, різницею між перевірками закупівель та моніторингом закупівель.

  У наступні два дні заходу його учасники будуть ознайомлені, зокрема, із моніторингом системи державних закупівель в Італії, з моніторингом та контролем за процедурами державних закупівель в Польщі.

  Також учасник зустрічі обговорять можливі рекомендації для Держаудитслужби щодо цілей реформування та конкретних дій на короткостроковий (2016-2017 рр.) та середньостроковий (2018 р.) періоди.