• In English
 • «Посилення інституційної спроможності вітчизняного конкурентного органу є одним із найголовніших пріоритетів», – Юрій Терентьєв
  опубліковано 21 вересня 2016 року о 14:03

  Антимонопольний Комітет України став співорганізатором 9-ї Щорічної східноєвропейської конференції з питань економічного аналізу у конкурентному праві разом із Федеральною торговельною комісією США (FTC).  Закордонні експерти  поділились досвідом у сфері застосування інструментів економічного аналізу з українськими колегами.

  Під час конференції, яка розпочалась 19-го вересня, представники конкурентних відомств розповіли про власні практику та методологічні засади роботи, зокрема про:

  - Значення економічних доказів у конкурентному правозастосуванні;

  - Роль економістів та виклики, пов’язані з застосуванням економічного аналізу у сфері конкурентного правозастосування та адвокатуванні конкуренції;

  - Економіку ексклюзивних умов, ринкові знижки та контрактні умови, що обмежують конкуренцію. Програми лояльності;

  - Економічні підходи до державної допомоги. Застосування принципу оператора ринкової економіки та фінансових інструментів у справах про державну допомогу. Аналіз провалу ринку: обґрунтування для державної допомоги;

  - Визначення ринкових меж на практиці: економічний підхід;

  - Приватне правозастосування: розрахунок збитків (шкоди). Підходи до оцінки розміру збитків від антиконкурентної поведінки. Новітні методи оцінки збитків (шкоди);

  «Посилення професійного рівня співробітників Антимонопольного комітету, та інституційної спроможності вітчизняного конкурентного органу є однім з найголовніших пріоритетів, визначених в Плані дій Комітету на 2016-й рік», — підкреслив Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв під час відкриття конференції.

  Він також додав, що завдяки підтримці експертів-колег з конкурентних відомств, АМКУ має можливість застосовувати найкращі практики та методології, що їх використовують провідні конкурентні відомства світу.

  «Підвищення інституційної спроможності напряму впливатиме на успішну діяльність Комітету та надасть необхідний інструментарій, який дозволить більш ефективно захищати конкуренцію в Україні», — підкреслив Юрій Терентьєв.

  У рамках конференції також відбувається одноденний відкритий семінар щодо економічного аналізу у конкурентному праві. Цей семінар організований спільно Антимонопольним Комітетом та Федеральною торговельною комісією США (FTC).

  У семінарі беруть участь представники провідних конкурентних відомств та консалтингових компаній, зокрема, представники Федеральної торговельної комісії США, Генерального Директорату Європейської Комісії з питань конкуренції, консалтингових компаній в галузі економіки RBB Economics та OXERA, східноєвропейських конкурентних відомств.