• In English
 • Володимир Гройсман про агресію РФ проти України: Увесь демократичний світ має об'єднатися навколо питання "Хто наступний?"
  опубліковано 17 вересня 2016 року о 16:10

  Увесь демократичний світ має усвідомлювати, що ключове питання у зв’язку із російською агресією проти України: "Хто наступний?", і має об'єднатися навколо цього питання для протидії агресору. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії у суботу.

  "Наше з вами завдання – об'єднати, консолідувати увесь світ і змусити агресора відмовитися від своїх планів, тому що кожна країна Європи, країни НАТО мають сьогодні замислитися: хто наступний. Розуміння того, що питання "Хто наступний?" є на порядку денному, має всіх об'єднати", - заявив Володимир Гройсман.

  Голова Уряду вважає неправильним розглядати військову агресію на Донбасі як конфлікт Росії з Україною: "Це конфлікт більш глобальний: борються два світи - один демократичний, а один не розуміє, що таке демократія. І тому сьогодні цей виклик - для усіх демократичних країн, країн сучасного світу, які вважають, що цінності не можна змінювати силою, що за цінності треба боротися".

  Україна не є країною агресором, яка хоче захопити інші території, наголосив Володимир Гройсман, саме тому мир, який має бути встановлено, повинен бути на умовах України.

  "Я глибоко вірю у те, що прийде мир, але на наших умовах. Це означає тільки єдине: агресор має відмовитися від своїх планів вбивати, захоплювати, становити загрозу", - підкреслив він.

  Голова Уряду зауважив, що Україна ніколи нікому не становила ніяких загроз. У цьому контексті він навів приклад Криму, який у складі України був прекрасним курортом, а після анексії Росією став надпотужною військовою базою.

  Прем’єр-міністр також зазначив, що проти України було розв’язано не лише військову, а й енергетичну, економічну та інформаційну агресії.

  У цьому контексті він зауважив, що намагання Росії зняти Україну з порядку денного Європи – "це ще один крок на те, щоби дестабілізувати саму Європу. Тому що питання сьогодні стоїть: хто наступний, і було би дуже наївно вважати, що агресор зупиниться на тому, що сьогодні він зробив".

  "Я думаю, що найбільший страх Росії - у тому, що Україна досягне успіху, і тоді на прикладі України багато змін відбудеться на пострадянському просторі. Це є величезна загроза, і Росія це розуміє", - зазначив Володимир Гройсман.