Арсен Аваков розповів про реформи, які будуть впроваджені до кінця року
опубліковано 07 вересня 2016 року о 12:51

Арсен Аваков розповів про реформи, які будуть впроваджені до кінця року. Мова іде про нові сервісні центри МВС, що до кінця року відкриються ще у чотирьох областях України, реформу Державної міграційної служби та Держслужби із надзвичайних ситуацій. Про це Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив у ефірі телеканалу 24.

«Влітку ми відкрили сервісний центр нового зразка у Києві. До кінця року плануємо ще у чотирьох чи п'яти областях, як будемо встигати. Сервісні центри – це дуже важливий плюс, коли люди можуть комфортно, замість старого МРЕВ, отримувати якісні послуги», – зазначив очільник МВС.

Другим етапом, за словами Міністра, стане реформа Державної міграційної служби.

«Ми плануємо у листопаді розпочати процедуру видачі електронних паспортів. Діти вже отримують нові зразки, відтепер їх зможуть отримати і дорослі», – повідомив Арсен Аваков, додавши, що процес переходу триватиме 10 років.

Третім напрямком стане реформа Державної служби із надзвичайних ситуацій, а саме пожежно-рятувальної служби.

«Ми презентуємо її 15 вересня до Дня рятувальника. Це запит до формування бюджету країни. Ми повинні чітко розуміти, як ми будемо наступного року розвивати цю службу», – сказав міністр.

За його словами, у рамках реформи буде ліквідовано пожежну інспекцію.

«Ми хочемо, аби власник кожного маленького магазину у місті чи селі перестав хапатися за кишеню, коли до нього іде ця служба. Натомість ми запропонуємо європейський підхід оцінки ризиків пожежної небезпеки та страхування», – повідомив міністр.

Другим аспектом реформи ДСНС стане створення волонтерських пожежних бригад, як це діє у США та Європі.

«Ми матимемо професійну лінію рятувальників та пожежників, які є складовою державної вертикалі. Додатково будуть також функціонувати волонтерські пожежні бригади, які у критичні моменти підключатися до ситуацій», – розповів Арсен Аваков, додавши, що наразі цей механізм є незвичним для України, але успішно працює у Німеччині, Сполучених Штатах Америки та Канаді.

«Мені здається,  що це може стати одним із місць докладання зусиль наших ветеранів, які повернулися із фронту. Це для них буде додатковий заробіток та інші преференції, хоч це і волонтерство. Я думаю, що молодь та люди із досвідом прийдуть у цю службу», – додав Міністр.