• In English
 • Остап Семерак: Мінприроди ініціює підвищення штрафів за організацію сміттєзвалищ
  опубліковано 25 серпня 2016 року о 10:49

  Ситуація, коли за незаконне сміттєзвалище землекористувач може отримати максимальне покарання у декілька сот гривень є неприйнятною. Зараз триває робота з підготовки законопроекту, яким передбачено суттєве підвищення штрафів за порушення природоохоронного законодавства. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

  За його словами, існуючі адміністративні санкції не мотивують бережного ставлення до навколишнього природного середовища.

  «З моєї точки зору відповідальність, яка прописана у законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне сміттєзвалище біля обласного центру штраф складає всього 350 грн., то це є недієвий механізм. Ми зараз готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу», - розповів Міністр екології та природних ресурсів.

  Він нагадав, що у таких країнах, як Польща та Німеччина діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства з широкими повноваженнями.

  «Це наша перспектива. Але для ухвалення подібного рішення ми повинні використати суспільний тиск як найбільш дієву силу і підвищити рівень покарань, які обов’язково має ухвалити Парламент. Сподіваюся, що колеги з ВР підтримають мене як Міністра у намірах підвищити відповідальність за такі правопорушення, як організація нелегальних сміттєзвалищ та ігнорування вимоги їх прибрати у визначені терміни», -  сказав Остап Семерак.

  Він констатував, що на сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства, не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування.

  «Ми у Міністерстві екології та природних ресурсів ведемо роботу з реформування Державної екологічної інспекції, яка повинна перетворитися на дієвий інструмент контролю. Для цього маємо створити відповідну нормативну базу, підібрати нових людей, залучити волонтерів. Ця робота зараз активно ведеться і буде одним з наших пріоритетів на найближчі кілька місяців», - резюмував Міністр.