• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе дипломатам: Наше завдання - перетворити війну на мир
  опубліковано 23 серпня 2016 року о 16:18

  Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у ХІІ Нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

  «Сьогодні наше завдання – перетворити війну на мир. Це і є мистецтво дипломатії», – звернулася до присутніх Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона переконана, що зараз критично важливо посилити роботу наших дипломатів, зокрема, у Європі, в частині роз`яснення необхідності збереження санкцій проти РФ. Також Віце-прем`єр стурбована тенденціями в деяких країнах стосовно поєднання питання санкцій із проведенням реформ в Україні. «Санкції були запроваджені за незаконну анексію Росією Криму та російську агресію проти нас, тому прив`язувати їх до внутрішніх українських реформ, м`яко кажучи, некоректно», – наголосила вона.

  Окрім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала керівників дипустанов про роботу Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Усі нормативні документи, які розглядає Уряд, проходять експертизу Офісу на відповідність праву ЄС та міжнародно-правовим актам.  «Також ми започаткували практику оцінки виконання наших зобов`язань. До кінця року плануємо запустити інтерактивну систему моніторингу виконання наших зобов`язань в рамках Угоди, яка буде доступна он-лайн у мережі Інтернет», – сказала Віце-прем`єр.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Угода про асоціацію з ЄС є ефективним інструментом впровадження внутрішніх реформ в Україні. Нині пріоритетним напрямом роботи Уряду є розвиток торговельних відносин з Європейським Союзом, що вимагає від України великої «домашньої роботи».

  Серед інших реформ, які зараз впроваджуються в Україні, Віце-прем`єр виділила реформу державного управління. «Якісні зміни в державі та ефективна імплементація Угоди про асоціацію неможливі без реформи державного управління, оскільки саме державні органи реалізують ці завдання, – підкреслила вона. – Тут нам допомагають та допомагатимуть наші західні партнери. Наприклад, зараз ми узгоджуємо з ЄС договір про секторальну бюджетну підтримку реформи державного управління. І вашим завданням є також пошук ресурсів на підтримку цієї реформи».

  Підбиваючи підсумки Варшавського саміту НАТО, Віце-прем`єр-міністр звернула увагу дипломатів на можливості, які відкриває схвалення Альянсом Комплексного пакета допомоги Україні. Вона закликала керівників дипломатичних установ України долучитися до практичного наповнення усіх конкретних напрямів співпраці з НАТО.

  «Залучення допомоги країн-членів НАТО та особливо таких партнерів Альянсу як Швеція, Фінляндія, Австралія та Японія (що виявляють зацікавленість у наданні через НАТО практичної підтримки Україні) – це завдання номер один», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.