• In English
 • Обрано новий склад Громадської ради при Міненерговугілля України
  опубліковано 17 серпня 2016 року о 19:13

  Сьогодні, 17 серпня, відбулося засідання Установчих зборів, на яких обрано новий склад Громадської ради при Міненерговугілля України.

  Учасників зборів привітав заступник Міністра – керівник апарату Дмитро Лабоженко. У вітальній промові він зазначив про важливість співпраці з громадськістю та прагнення Міненерговугілля до відкритості та прозорості у роботі. Також наголосив, що Міністерство очікує на експертну допомогу з боку інститутів громадянського суспільства під час впровадження потрібних для енергетичної галузі реформ та запрошує до активної участі у прийнятті рішень.

  Ініціативна група прозвітувала про роботу та повідомила, що заяви про участь в Установчих зборах подали 72 інститути громадянського суспільства, а на момент Установчих зборів для участі в них зареєструвалося 64 уповноважених представники.

  Збори під головуванням Василя Катка проведені відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996.

  За підсумками голосування, про яке поінформував голова лічильної комісії Зиновій Буцьо, до Громадської ради обрано 35 представників інститутів громадянського суспільства.

  Головою Громадської ради обрано Героя України Семена Поташника.

   

  Довідково

  Попередній склад Громадської ради при Міненерговугіллі було утворено у 2014 році (наказ від 28.08.2014 № 602 «Про Громадську раду при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України»). До Громадської ради входили представники 43 громадських організацій, професійних спілок, організації роботодавців, благодійних організацій, ЗМІ та ін.

  За 2014 – 2016 рр. проведено 17 засідань Громадської ради, на яких було розглянуто:

  - ситуацію в енергетичній галузі;

  - стан проходження опалювального періоду;

  - проблемні питання роботи вугільної галузі України;

  - сучасний стан та пріоритетні напрямки діяльності Міністерства;

  -  особливості приватизації в енергетиці України;

  - очікуваний інвестиційний розвиток або існуючі реалії;

  - про роботу Міненерговугілля з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020»;

  - Концепцію Державної цільової програми розвитку підприємств атомно-промислового комплексу на 2016-2020 роки;

  - проект Закону України «Про  ринок електричної енергії України» та ін.

  Також за сприяння Громадської ради проводиться Щорічний конкурс «Молодь – енергетиці України», здійснюється підтримка ветеранів енергетичної галузі. Члени Громадської ради – ініціатори та учасники різноманітних форумів, круглих столів, конференцій. Зокрема, Громадська рада є організатором заходів у рамках Щорічного міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», експертних зустрічей з обговорення проектів нормативно-правових актів у Комунікаційному центрі Уряду.