• In English
 • Уряд схвалив постанову про створення міжрегіональної митниці ДФС
  опубліковано 08 серпня 2016 року о 14:32

  За ініціативою Міністерства фінансів в Україні створено міжрегіональну митницю Державної фіскальної служби. Сьогодні, 8 серпня, відповідний проект постанови було схвалено на засіданні Уряду.

  Міжрегіональна митниця ДФС утворена для посилення контролю над роботою місць митного оформлення та зменшення зловживань.

  Співробітники міжрегіональної митниці займатимуться аналізом ризиків і в разі необхідності виїжджатимуть без попередження на будь-яку митницю для оперативного втручання.

  На період їхнього перебування працівники відповідної митниці відсторонюються від виконання своїх обов’язків, а працівники міжрегіональної митниці починають діяти згідно з наданими їм повноваженнями.

  Зокрема, міжрегіональна митниця ДФС матиме право здійснювати повний митний контроль, перевіряти відомості у митних деклараціях та правильність нарахування митних платежів, виявляти та припиняти порушення законодавства як з боку суб’єктів ЗЕД, так і з боку працівників ДФС при здійсненні ними митних формальностей.

  Створення Міжрегіональної митниці не передбачає збільшення штату ДФС. Разом із тим:

  - забезпечить ефективну роботу по боротьбі з митними правопорушеннями;

  - підвищить ефективність митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України;

  - поліпшить результативність виконання завдань та функцій ДФС;

  - допоможе у боротьбі з контрабандою та корупцією на митниці.

   

  Інші ініціативи Мінфіну в рамках реформи митниці:

  Запроваджено автоматизовану систему «Єдине вікно» в пунктах пропуску та у місцях митного оформлення товарів. Результат: значно спрощені митні процедури та зменшено час на їх проведення. Це полегшить ведення бізнесу та усуне можливості для корупції на митниці.

  Запроваджено фото- та відеофіксацію митних перевірок. Результат: більший контроль над працівниками митниці та зменшення корупції.

  Введено мобільні групи та координаційний центр для контролю над митницею. Результат: раптові перевірки мобільними групами мають зменшити корупцію та зловживання на митниці.

  Запроваджено автоматичний розподіл митних декларацій. Результат: тепер митники більше не зможуть маніпулювати документами та обирати, який товар розмитнювати. Це має значно зменшити корупцію.