• In English
 • Лідери фракцій та груп Верховної Ради разом з Кабінетом Міністрів створять робочу групу для аналізу ціноутворення на газ в Україні, - Володимир Гройсман
  опубліковано 05 липня 2016 року о 23:54

  Представники Кабінету Міністрів Україні на чолі з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та лідери фракцій і груп Верховної Ради України під час зустрічі у вівторок досягли попередньої згоди про створення робочої групи для аналізу ціноутворення на газ в Україні.

  «Була ініціатива голови Верховної Ради про те, щоби ми сьогодні зустрілися і поговорили про питання ціноутворення, ціни на газ, і фактично з 19:15 зустрічалися з керівниками фракцій і груп, хто мав бажання прийти», – заявив Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами за результатами зустрічі із лідерами депутатських фракцій та груп Парламенту.

  «Я би пропонував, і така попередня згода є, щоби утворити робочу групу, швидко провести необхідний аналіз, аудит, подивитися, що відбувається, і дати свої рекомендації, - зазначив Володимир Гройсман. - Домовилися про те, що створюємо робочу групу на один тиждень. Введемо туди по одному представнику від кожної групи і фракцій українського Парламенту, які були би фахові, для того, щоби дуже швидко розібратися в утворенні цін, де купляє Україна газ, що ми видобуваємо».

  Володимир Гройсман підкреслив, що Уряд є абсолютно відкритим, публічним, налаштованим на взаємодію із українським Парламентом. «Зараз це вже питання до лідерів тих чи інших фракцій для того, щоби наполягати напевно на якихось інших рішеннях», - зазначив він.

  «Треба визначитися, у кого яка мета. Якщо мета є дестабілізувати ситуацію, то я просто не розумію, яким чином ми можемо це питання врегулювати, якщо є мета реально розібратися у ситуації і прийняти відповідні державницькі рішення, то немає жодних пересторог, що це можливо зробити», - підкреслив Голова Уряду.

  Володимир Гройсман наголосив, що ціна на газ, яка встановлена в Україні, є ринковою. Це дозволить подолати корупцію у газовій сфері. «Коли є єдина ціна на газ і для видобутку українського газу, немає підстав для оборудок та корупції. Тому що рента на газ потрапляє до Державного бюджету, тому що ціна, яку ми сплачуємо, потрапляє до Бюджету і державної компанії. Більше того, 100% прибутку державних компаній є прибутком держави, що може бути вилучено в Державний бюджет», - зазначив Прем'єр-міністр.

  Голова Уряду нагадав, що раніше у вівторок Верховна Рада прийняла рішення щодо притягнення до відповідальності народного депутата Олександра Онищенка, якого НАБУ підозрює у причетності до оборудок у газовій сфері. «Там відбувалося те, що вони брали дешевий газ, начебто дешевий, який, я так розумію, був списаний для населення за заниженими цінами, і продавали комерційним споживачам за 6900 грн. Вони заробляли на цьому мільярди, десятки мільярдів, грабуючи людей», - зазначив Володимир Гройсман.

  Запровадження ринкової ціни на газ також дозволить збільшити видобуток українського газу, підвищити енергоефективність та сприятиме досягненню енергетичної незалежності держави, наголосив він.

  «Ми будемо добувати наш український газ, будемо це робити таким чином, щоб стати енергонезалежною державою. Ми будемо модернізувати усю систему, щоб у нас не було в країні дірявих труб, будинків, де відсутнє нормальне тепло», - зазначив Володимир Гройсман.

  Голова Уряду зауважив, що прийнявши рішення щодо ринкової ціни на газ, Уряд встановив лише граничну ціну на газ, усі інші тарифи на комунальні послуги утворюють за поданням місцевих органів влади, які перевіряє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Прем'єр-міністр зауважив, що є політична складова, коли говорять, що треба знизити ціну на газ. «Я теж за те, що би усе було дуже дешево. Але я розумію абсолютно реально, що на тому, що дешево, люди фактично нічого не виграють, тому що в них рахунки все рівно будуть перекриватися субсидією, безповоротною цільовою допомогою", - зауважив він.

  Він зауважив, що за 2,5 місяці роботи нового Кабінету Міністрів не отримав жодного контакту від представників деяких політичних сил Парламенту, що опікуються питанням тарифів на комунальні послуги: «Якщо цього не відбулося, то мене у одне питання - так нам потрібно про ціну на газ поговорити, чи про те, щоб дестабілізувати ситуацію?".

  Володимир Гройсман підкреслив, що держава підтримає цільовою допомогою громадян, які потребують цієї допомоги, натомість, ті, «хто має великі будинки, велике споживання газу», платитимуть повноцінну ринкову ціну. Прем'єр-міністр зазначив, що під час опалювального сезону минулого року середній платіж за споживання тепла і комунальних послуг становив 12% від доходу.

  Прем'єр-міністр повідомив, що держава використовує на систему субсидій 35 млрд. гривень та 5 млрд. резервних коштів. Натомість, у 2014 році НАК «Нафтогаз» отримало 114 млрд. гривень на компенсацію різниці у цінах на газ.

  «Як Прем'єр-міністр я є абсолютно відкритим. Більше того, я не хочу зла жодній українській родині. Навпаки, я хотів би, щоби ми за декілька років вирвалися з того зубожіння, в якому ми сьогодні знаходимося, на превеликий жаль», - наголосив він.

  «Треба боротися не за зниження тарифів, які вбивають взагалі все господарство, а за підвищення доходів людей. Над цим потрібно концентруватися. На жаль, таких пропозицій ми не почули», - зазначив Володимир Гройсман, коментуючи результати зустрічі.