• In English
 • 28 серпня перші вибори місцевих голів та депутатів відбудуться ще у семи об'єднаних громадах, - Мінрегіон
  опубліковано 22 червня 2016 року о 16:40

  Центральна виборча комісія розглянула звернення Вінницької, Волинської, Запорізької та Рівненської обласних державних адміністрацій і відповідною постановою призначила на неділю, 28 серпня 2016 року, перші вибори місцевих голів та депутатів у семи об’єднаних громадах.

  У Вінницькій області перші вибори відбудуться у Іллінецькій міській та Вапнярській селищній об’єднаних громадах, на Волині - у Люблинецькій селищній об’єднаній громаді, у Запорізькій області - у Долинській сільській об’єднаній громаді, на Рівненщині - у Мирогощанській, Локницькій та Козинській сільських об’єднаних громадах.

  Комісія оголосила з 9 липня 2016 року початок виборчих процесів у вказаних громадах.

  Зі згаданих об’єднань перспективним планам формування територій громад областей, затвердженим Урядом, відповідають Люблинецька, Мирогощанська та Локницька громади. Отже, вони гарантовано отримають усі повноваження і ресурси, зокрема, матимуть прямі бюджетні відносини з державним бюджетом.

  Інші чотири громади наразі не відповідають перспективним планам областей.

  Як повідомлялося, ЦВК призначила на 31 липня 2016 року перші вибори у трьох об’єднаних територіальних громадах Рівненської області і двох – Харківської області. Ці п’ять об’єднань теж не відповідають обласним перспективним планам.

  Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, коментуючи призначення виборів у таких об’єднаннях, зазначав, що громади, які хочуть об’єднатися заради поліпшення умов життя на своїх територіях, часто стають заручниками сусідів, котрі цього не бажають.

  Розв’язати проблему, за його словами, має зареєстрований у Верховній Раді законопроект, який дозволяє визнавати спроможними навіть ті громади, які на момент проведення перших виборів не на 100 % відповідають перспективному плану. Законопроект також дозволяє розширювати територію таких громад шляхом приєднання сусідніх місцевих рад за спрощеною процедурою.