• In English
 • Уряд затвердив Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб
  опубліковано 08 червня 2016 року о 19:19

  8 червня під час чергового засідання Уряду було затверджено Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Затвердження Положення стане правовою основою Міністерства оперативно реагувати на існуючі виклики та загрози, що зумовлені збройним конфліктом та тимчасовою окупацією частини території України.

  Відповідно до Положення, Міністерство стане головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечуватиме формування та реалізовуватиме державну політику з питань Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи влади та місцевого самоврядування тимчасово не здійснюють свої повноваження. Кінцевою метою формування та реалізації державної політики стане реінтеграція зазначених територій та їх населення в єдиний конституційний простір України, захист прав і свобод осіб, які порушено внаслідок окупації, застосування норм міжнародного гуманітарного права на території України, координації діяльності з надання гуманітарної допомоги цивільному населенню під час збройних конфліктів, у сфері розбудови миру, відновлення та розвитку Донецької та Луганської областей.

   Найближчим часом спірні пункти Положення про Міністерство будуть доопрацьовані спільно з Міністерством закордонних справ, Міністерством соціальної політики та Міністерством юстиції.

   «У ході попереднього розгляду проекту Положення ми отримали кілька зауважень. Всі пропозиції, які нам надали, будуть враховані та допрацьовані. Зокрема, це стосується деяких формулювань відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», – зазначив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.