Володимир Гройсман обговорив із віце-президентами Світового банку Сирілом Мюллером та Яном Валлісером напрямки подальшої співпраці
опубліковано 03 червня 2016 року о 18:36

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у п’ятницю, 3 червня, провів зустріч із Віце-президент Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії Сирілом Мюллером та Віце-президентом Світового банку з проблем справедливого зростання, фінансів та інститутів Яном Валлісером. Сторони обговорили напрямки подальшої співпраці України та Світового банку та плани Уряду щодо здійснення реформ у країні.

Володимир Гройсман поінформував про пріоритети роботи Уряду у 2016 році, серед яких реформи української митниці, енергетичної сфери, державної служби, продовження децентралізації влади, дерегуляції, запуск роботи усіх антикорупційних органів, проведення публічної приватизації державних підприємств та конкурсного призначення їхніх керівників.

«Ми максимально будемо рухатися у напрямку, щоби позбуватися тих картелів, які завжди були джерелом корупції. Ми хочемо отримати ефективних власників, інвестиції, розвиток, - саме це є важливо для нас, і ми будемо це робити», - підкреслив він.

Прем'єр-міністр поінформував співрозмовників про вже здійснені Кабінетом Міністрів кроки. Так, Уряд запровадив єдину ринкову ціну на газ, спростив реєстрацію ліків в Україні, розпочав підготовку до приватизації Одеського припортового заводу, призначив керівників двох державних підприємств ПАТ «Укрзалізниця» та УДППЗ «Укрпошта», обраних у результаті відкритих конкурсів. До кінця серпня заплановане запровадження електронного декларування для державних службовців, а до 1 серпня – перехід державних закупівель на електронну систему ProZorro, що також стане ефективним механізмом боротьби з корупцією.

Незмінним пріоритетом Уряду є взаємодія із Міжнародним Валютним Фондом та повноцінна реалізація Угоди про Асоціацію із Європейським Союзом, зауважив Володимир Гройсман.

Голова Уряду поінформував, що у четвер Верховна Рада України ухвалила зміни до Конституції у частині правосуддя. «Це дуже важливий крок судової реформи, який дасть можливість оновити судову гілку влади і повернути довіру як громадян України, так і інвесторів, бізнесу до судової гілки влади», - підкреслив він.

Окремо Прем'єр-міністр звернув увагу співрозмовників на напрямок ремонту та побудови автомобільних доріг та транспортних коридорів в Україні. «З одного боку, це дуже добрий напрямок для розвитку національної економіки, з іншого боку, це формування транспортних коридорів і розвиток транзитного потенціалу нашої країни. Побудова таких коридорів дає нам дуже серйозні переваги. Ми будемо концентрувати на цьому наші зусилля», - підкреслив Володимир Гройсман.

У свою чергу Віце-президент Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії Сиріл Мюллер відзначив рішення Уряду щодо запровадження єдиної ринкової ціни на газ. «Мене дуже вразила рішучість ваших дій у напрямку виведення газового сектору на сталий шлях розвитку і в тому, щоб усі програми мали своїм результатом більш ефективне використання енергії», - зазначив він.

«Це важливий сигнал, який допомагає нам завершити останні кроки для запуску проекту, який надає 500 млн. доларів гарантій на закупівлю газу», - заявив Віце-президент Світового банку.

Співрозмовники відзначили поступ України у напрямку відкриття кінцевих власників-бенефіціарів компаній. За їх словами, досвід України у цьому напрямку буде корисним для багатьох країн.

Представники Світового банку також позитивно оцінили плани Уряду щодо проведення реформ. «Цілеспрямованість зусиль у завершенні реформи енергетичного сектору, судової галузі, побудова сильного фінансового сектору - це все «камінці», які допоможуть побудувати Україну, яка буде привабливою для інвестицій і стануть основою подальшого економічного розвитку», - зазначив Сиріл Мюллер.

Віце-президент Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії висловився за пришвидшення реалізації інвестиційних проектів в Україні.

Володимир Гройсман повідомив, що дав доручення Міністерству фінансів України провести аналіз таких проектів та з'ясувати причини із затримкою у їх реалізації. Він також виступив за поглиблення двосторонньої співпраці та подякував Світовому банку за підтримку України.

«Хотів би підкреслити виняткову роль Світового банку у наданні підтримки України у реалізації багатьох проектів. Ми високо цінуємо рівень цієї співпраці, - підкреслив Володимир Гройсман. - Ми зацікавлені у тому, щоб поглиблювати нашу взаємодію зі Світовим Банком для того, щоб швидко реалізовувати необхідні для України реформи».

У свою чергу Віце-президент Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії  запевнив у відданості Світового банку роботі з Україною та продовженню здійсненню інвестиційних програм.