• In English
 • Перший заступник Міністра інформаційної політики виступила на Постійному Форумі ООН з питань корінних народів
  опубліковано 13 травня 2016 року о 12:08

  На 15 сесії Постійного Форуму з питань корінних народів (ПФ) відбулись слухання щодо прав корінних народів в світі. За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики Еміне Джапарової, активна участь України на Форумі – додатковий інструмент захисту кримських татар в Криму та запорука формування демократичної практики держави України.

  «Форум – один з головних світових майданчиків для корінних народів та країн. Україна, визнавши кримських татар корінним народом та приєднавшись до Декларації ООН з прав корінних народів, придбала великі переваги з точки зору її сприйняття в демократичному світі, особливо на фоні підривної діяльності РФ проти України на всіх можливих майданчиках.

  Представники російських корінних народів та російські, формально незалежні експерти, розповідають на Форумі про щасливих кримських татар в російському Криму. Саме тому, активна робота України із донесення реальної картини із правопорушеннями щодо кримських татар – зброя проти брехні Росії, якою вона невпинно годує світ через ЗМІ, дипломатів, експертів та інших агентів впливу.

  Окрім іншого, участь у Форумі – це поглиблення демократичних практик та зростання як держави», - наголосила Джапарова. Перший заступник виступила від імені представницького органу кримських татар – Меджлісу, із доповіддю щодо системного та цілеспрямованого порушення прав кримських татар. Зазначимо, 9 травня 2016 року в Нью-Йорку розпочала роботу 15 сесія Постійного Форуму ООН з питань корінних народів під гаслом «Корінні народи: конфлікт, мир та врегулювання». Триватиме вона до 20 травня.

  Щорічно на сесіях Форуму представники корінних народів світу збираються для обговорення проблем своїх народів та пошуків шляхів їх вирішення.

  Постійний Форум ООН з питань корінних народів (ПФ)– один з 3-х механізмів ООН, який опікується питаннями корінних народів та є вищим дорадчим органом ООН. Форум займається також питаннями економічного та соціального розвитку, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я та прав людини в контексті захисту корінних народів.

  Форум було створено ЕКОСОР в 2000 році. Він збирає щорічну сесію, що, як правило, триває в травні. Керівництво Форуму складають 16 членів з різних регіонів світу.