Віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко відкрив пам'ятник "Борцям за волю України" в Черкасах
опубліковано 23 квітня 2016 року о 19:39

23 квітня Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко разом з Головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком відкрили пам’ятник «Борцям за волю України» в Черкасах.

В урочистостях взяли участь бійці Легіону «Свобода», полку «Азов», Центру спеціальної тактичної підготовки «Білий вовк», «Українського легіону», військові моряки, а також відомі політики, письменники, митці та громадськість.

Цією подією розпочалися Дні вшанування Героїв Холодного Яру, які вже 21 рік поспіль відбуваються на Черкащині.

У своєму виступі перед черкащанами В’ячеслав Кириленко зазначив: «Зараз складний для України час. Ми відкриваємо монумент не тільки пам’ятаючи про Героїв Холодного Яру, про братів Чучупаків, про інших Героїв, ми відкриваємо цей монумент у серці України – у Черкасах, пам’ятаючи про теперішніх Героїв, які зараз на службі – у шанцях, укріпленнях день і ніч пильнують від окупанта великі українські простори.

І там наш перший фронт – зовнішній, про який ми всі з вами знаємо: щодня зведення бойові читаємо, бачимо, сумуємо за нашими Героями, але знаємо, що Україна – не скорена. Та є і внутрішній фронт. Ви, може, помітили, браття, як так повільненько, хитренько починають говорити: та мовляв, «какая разница»: не важливо, яка мова, яка пісня в ефірі, не важливо, яка книжка у наших крамницях продається, які фільми по нашому телебаченню транслюють. Ми ж – за Європу, а в Європі  – свобода, й тому – «какая разница», хто ти там, і якою мовою говориш. Профанацію нам хочуть нав’язати.

У Європі кожен народ, кожна нація – важливі своєю самобутністю. За це цінують поляків, чехів, словаків, угорців, балтійців – всіх, хто приєднався до Європи, до Європейського Союзу. Доводи, що Україна може якимось додатком долучитися  без ідентичності своєї рідної української, без слова свого  і без віри в себе – це омана. Ми долучимося! Вже долучилися як великий гордий народ зі своєю  самобутністю, і зі своїми Героями, які не раз рятували Європу від орди. І зараз наші хлопці захищають Європу  від путінської навали. Вистоїмо! Буде Європа!

І сьогодні, у день початку  вшанування холодноярців, цей добрий, великий, справжній, красивий монумент в пам'ять українських Героїв є лише маленькою часточкою  тієї шани й поваги, які ми щодня повсюдно повинні віддавати нашим українським Героям».

Також Віце-прем’єр-міністр та Голова Черкаської ОДА урочисто вручили нагороди черкащанам, бійцям АТО.