• In English
 • Урядовий комітет підтримав фінансову стабілізацію "Укрзалізниці"
  опубліковано 21 липня 2015 року о 15:09

  Фінансовий план «Укрзалізниці» було схвалено на засіданні Урядового комітету під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського.

  За результатами засідання Урядового комітету з питань розвитку інфраструктури та екологічної політики схвалено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження фінансового плану залізниць України на 2015 рік» та направлено на розгляд Кабміну.

  Прийняття цього розпорядження сприятиме стабілізації фінансового стану «Укрзалізниці».

  Як зазначив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський, залізнична галузь сильно постраждала у зв’язку з анексією АР Крим та через бойові дії на Сході України.

  Так, внаслідок незаконного захопленням Російською Федерацією півострова Україна втратила активи залізничної галузі на суму близько 2 млрд грн.

  Разом з цим, на Донецькій залізниці внаслідок бойових дій зруйновано майже 1,8 тис. об’єктів інфраструктури.

  За словами представників «Укрзалізниці», через падіння обсягів вантажних перевезень підприємство втратило понад 5 млрд. грн. доходів. Варто зазначити, що протягом 2014 року таке падіння склало понад 12% (на 2015 р. очікується – 13,9 %). Збитки залізниць України від пасажирських перевезень сягнули 3 млрд. грн.

  Фінансовий план «Укрзалізниці» передбачає отримання додаткових доходів від вантажних перевезень у розмірі понад 7,4 млрд. грн., від пасажирських – 251 млн. грн.

  «За останні тижні «Укрзалізниця» демонструє ефективну роботу. Нове керівництво розуміє, що потрібно робити для вирішення проблемних питань та реформування галузі», – зазначив Валерій Вощевський.

  Нагадаємо, Віце–прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністру інфраструктури України Андрію Пивоварському та в.о. керівника «Укрзалізниці» Олександру Завгородньому провести загальнодержавний з’їзд працівників залізничної галузі.

  Метою з’їзду є розяснення та обговорення напрямків реформування сфери залізничного транспорту України.

  Як повідомлялося раніше, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський ініціював проведення спеціальної розширеної наради в Уряді щодо підтримки вітчизняної вагонобудівної галузі та надав доручення «Укрзалізниці» повернути понад 6 тис. вагонів з оренди із заниженою тарифною ставкою.