Формуємо робочу групу з реформування системи управління зоною відчуження, - Валерій Вощевський
опубліковано 20 липня 2015 року о 17:41

Уряд формує робочу групу щодо реформування системи управління зоною відчуження. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський під час брифінгу в Будинку Уряду.

Як зазначив Валерій Вощевський, в зоні Чорнобильської АЕС функціонує унікальний технічно-виробничий комплекс, аналогів якого немає в світі.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що реформування системи управління Зоною відчуження покликане сприяти вирішенню основних питань – мінімізації ризиків і загроз, пов’язаних з катастрофою, так і, в перспективі, залученню інвестицій в національну економіку.

Пропонується реорганізувати Державне агентство з управління Зоною відчуження. Натомість може бути створено державний концерн щодо роботи з ядерними матеріалами, в склад якого дехто пропонує включити ЧАЕС, та біосферний радіоекологічний заповідник. Слід зауважити, що частина експертів вважають за необхідне повернути ЧАЕС в структуру НАЕК «Енергоатом».

 «Попереду нас чекає велика робота. Її хід та результати перебуватимуть на щотижневому контролі Прем’єр-міністра України», - підкреслив Валерій Вощевський.

Як повідомлялося раніше, українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Валерієм Вощевським на Асамблеї донорів у Лондоні домовилася про подальше фінансування будівництва об'єкта «Укриття» на Чорнобильській АЕС з країнами-донорами.

Зокрема, всі донори підтвердили готовність зробити додаткові внески для завершення цього проекту у листопаді 2017 року.

Нагадаємо, Уряд України прийняв рішення 2016 року провести велику міжнародну  конференцію до 30-ліття трагедії на Чорнобильській АЕС.