• In English
 • Валерій Вощевський: Об'єкт "Укриття" на Чорнобильській АЕС буде добудовано вчасно
  опубліковано 20 липня 2015 року о 13:52

  Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Валерієм Вощевським на Асамблеї донорів у Лондоні домовилася про подальше фінансування будівництва об'єкта «Укриття» на ЧАЕС з країнами-донорами. Про це заявив Валерій Вощевський сьогодні під час брифінгу в Будинку Уряду.

  Такий результат досягнуто за підсумками засідань Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки, що відбулися 16 липня 2015 року в Лондоні.

  Разом із цим, як повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський, для фактичного завершення величезного проекту щодо будівництва нового безпечного конфайнменту на Чорнобильській АЕС залишилося зібрати близько 30 млн. евро.

  «Будівництво першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента має бути завершене у листопаді 2017 року та у повному обсязі, відповідно до затверджених проектних рішень, щоб забезпечити демонтаж існуючих нестабільних конструкцій до 2023 року», - зазначив Валерій Вощевський.

  Слід зазначити, що Держбюджет України на 2015 рік передбачає кошти в обсязі 601,8 млн. грн. Ці кошти, насамперед, передбачаються на реалізацію проекту «Реконструкція головного корпусу II черги ЧАЕС (енергоблоки 3,4) з підсиленням та герметизацією  будівельних конструкцій, що виконують функцію НБК».

  Нагадаємо, Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський очолив урядову делегацію на зустрічах донорів Чорнобильського фонду «Укриття», що відбулися 16 липня.

   

  Довідково

  Чорнобильський фонд «Укриття» створено за рахунок внесків вкладників Фонду – країн-донорів  та Європейського Союзу в 1996 році. 

  На сьогодні ЧФУ фінансується 25 країнами-донорами, серед яких США, Німеччина, Японія, Франція, Великобританія, Італія, а також Європейський Союз.

  Загальний обсяг фінансування об’єкту «Укриття» складає – 1,504 млрд. євро.

  ЄБРР затвердив додатковий вклад банку в розмірі 350 млн. євро в два транші: перший в розмірі 120 млн. євро (вже перерахований), а другий в розмірі 230 млн. євро.  Країни «Великої сімки» і Євросоюз виділяють кошти в суми 165 млн.  євро, а 100 млн. євро інші країни донори. Планують внести Росія –10 млн. євро, Китай – 4 млн. євро, Саудівська Аравія 20 млн. доларів та інші.