• In English
 • Геннадій Зубко відвідав Урядовий контактний центр
  опубліковано 18 березня 2015 року о 11:50

  17 березня 2015 року Урядовий контактний центр відвідав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

  Очільник Мінрегіону ознайомився з діяльністю Центру та роботою урядової гарячої лінії, яка у цілодобовому режимі забезпечує приймання звернень заявників з усіх регіонів України за єдиним телефонним номером та через Інтернет. У рамках телевізійної програми «Уряд на зв’язку з громадянами» спільному проекті Урядового контактного центру та Національної телекомпанії України, Геннадій Зубко протягом майже години відповідав на злободенні питання, з якими звертаються громадяни на урядову гарячу лінію, а також надавав роз’яснення.

  «Зараз готуються зміни до Конституції України щодо передачі повноважень від місцевих адміністрацій до місцевого самоврядування. Це додатково підсилить роль і вплив місцевих громад», – сказав Віце-прем’єр-міністр України. Під час телепрограми Геннадій Зубко розповів про перші 100 днів роботи Мінрегіону.

  За його словами, Міністерство домоглося вже в грудні 2014 року того, що Бюджет на 2015 рік формувався за новими правилами. «Були прийняті нові Бюджетний та Податковий кодекси, які дали додаткові можливості і головне додаткові фінанси місцевому самоврядуванню, щоб громада мала не тільки повноваження, а й фінансові ресурси для їх реалізації. Як результат, вже в січні 2015 року ми побачили, що місцеві бюджети отримали додатково 26 млрд. грн.», – зазначив він.

  Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що було прийнято низку законів щодо децентралізації: Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Закон України «Про засади державної регіональної політики». «Децентралізація – це не є самоціль. Це необхідність для нормального потужного регіонального розвитку», – підкреслив Геннадій Зубко.  Додатковим інструментом такого розвитку стануть виділені урядом 3 млрд. грн., які були направлені до Державного фонду регіонального розвитку.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, Мінрегіон запропонував інструменти, якими можуть скористатись українці для підвищення енергоефективності та забезпечення енергозбереження своїх осель. Уряд виділив на це 350 млн. грн., а також очікується додатково залучення 1,3 млрд. грн. приватних інвестицій. «Вже сьогодні можна скористатись 20% компенсацією на встановлення «негазових» котлів. Уряд готує рішення щодо виплати 30% компенсації на утеплення індивідуальних будинків і 40% –  на багатоповерхові будинки. Це дуже важливі питання, тому що всіх хвилює сьогодні зменшення споживання природного газу», – наголосив Геннадій Зубко, відповідаючи на звернення громадян у телепрограмі.

  «Наступний напрямок – будівництво. Ми повинні сьогодні повернути людям довіру до того, що вони мають можливість отримати доступне, енергоефективне і якісне житло», - зазначив Геннадій Зубко. За його словами, розробляється кілька інструментів для спрощення ведення бізнесу у будівельній галузі, передача повноважень ДАБІ на місця: «Це те, що дозволить захистити майнові права інвесторів, які сьогодні вкладають у житло».

  Мінрегіоном також розпочато розробку нової житлової концепції.

  Віце-прем’єр-міністр України відзначив внесок Урядового контактного центру у розвиток взаємодії з громадськістю та налагодження суспільного діалогу.