• In English
 • Жителі звільнених українськими військовими східних територій отримують усі виплати
  опубліковано 08 листопада 2014 року о 13:00

  Про те, чому Уряд не проводитиме виплати для тих, хто перебуває на території, яка не контролюється українською владою, Міністр фінансів пояснив на ТРК «Україна».  

  «Справа в тому, що окремі видатки ми провадили на цих територіях, але сьогодні фінансова ситуація повинна чітко відповідати ситуації політичній. Головне, чому було прийнято таке рішення – тільки тому, що ми не маємо на сьогодні такої можливості виконувати свої зобов’язання на цих територіях. Зруйнована системи банківська, казначейська і бюджетна. І ще одна дуже вадлива річ: ми не отримуємо достатньо ресурсу, який дозволив би нам виплатити усі кошти на цій територій. Я маю на увазі доходи в бюджет із цих територій», - зазначив очільник Мінфіну.

  Як пояснив Олександр Шлапак, ці території глибоко дотаційні, і доводилося платили із «власної кишені».

  «Треба відповісти іншим регіонам, чому ми на сьогодні, маючи складну ситуацію із виплатою в тому числі солдатам, будемо платити кошти на території, яка сьогодні не перебуває під контролем української влади», - заявив Олександр Шлапак.

  За його словами, принципова позиція Президента і Прем’єр-міністра, щоб нарахування продовжувалися. І як тільки буде змога, жителі Донецької та Луганської областей отримають свої гроші.

  «Жителі Донбасу можуть про це запитати в тих людей, які перебувають зараз на території, звільненій українськими військовими. Вони отримали всі свої кошти - і вчителі, і пенсіонери. Вони отримали виплати за весь період часу, поки вони перебували не під контролем української влади», - зауважив Олександр Шлапак.