• In English
 • Олександр Шлапак: Необхідно заспокоїтися, адже паніка на валютному ринку шкодить державі і громадянам
  опубліковано 08 листопада 2014 року о 12:34

  «Головний винуватець обвалу гривні всім добре відомий – це війна, і той, хто розв’язав цю війну», - заявив Міністр фінансів Олександр Шлапак у програмі «События» на ТРК «Україна».

  Він зазначив, що і Нацбанк, і Уряд несуть в певній мірі також відповідальність за це. Але вона є спільною.

  «Єдине, що я можу сказати, – це закликати всіх нас заспокоїтися. Тому що паніка, яка зараз здіймається на валютному ринку, є шкідливою для держави, для кожного громадянина, і є великою радістю для наших ворогів. Допустимий курс гривні на сьогоднішній день – не більше 12,9, не більше навіть 12,5. Торгівельне сальдо у нас позитивне. Проблема в тому, що виймаються гроші під впливом паніки як інвесторами з держави, так людьми з банків. Це і призводить до обвалу. Не будь цього, за спокійної ситуації, я Вас запевняю, ми стояли би на гривні 13 і не рухалися з місця», - пояснив Міністр.

  За словами Олександр Шлапака, щоб хоч якось стримати відтік грошей із банківської системи, Нацбанку доводиться вводити жорсткі обмеження для вкладників, в томі числі і щодо зняття депозитів.

  «Очевидно, це не найкращий крок, але він приймається Національним банком, як необхідна міра, якою можна хоча б трошки врегулювати ситуацію. Переконаний, що як тільки ситуація дещо заспокоїться, Нацбанк негайно відмінить будь-які обмеження. Причому зауважте, обмеження на зняття готівки гривневої або виплати в гривнях практично немає. Є обмеження по валюті», - прокоментував Міністр фінансів.