• In English
 • Держава забезпечує надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, - Мінсоцполітики
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 15:44

  Про це повідомила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час 14 Конференції високого рівня Альянсу з питань протидії торгівлі людьми «Етичні аспекти попередження та протидії торгівлі людьми», яка організована Офісом Спеціального представника ОБСЄ та Координатора з питань боротьби з торгівлею людьми (м. Відень, Австрійська Республіка).

  Захід є щорічним міжнародним форумом, спрямованим на об’єднання зусиль з метою запобігання та боротьби з торгівлею людьми, у якому беруть участь представники держав-учасниць, партнери зі співробітництва та виконавчих структур ОБСЄ, міжнародних організацій, а також громадянського суспільства та неурядових організацій.

  Під час конференції заступник Міністра поінформувала про основні заходи, які  здійснює український Уряд з метою ефективної реалізації Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна.

  «На виконання Закону, в Україні створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам: визначено національного координатора в сфері протидії торгівлі людьми; діє державна цільова програма в сфері протидії торгівлі людьми на період до 2015 року; затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; порядок виплати одноразової матеріальної допомоги; стандарти надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми та програма навчання спеціалістів, які працюють в цій сфері», - зазначила Наталія Федорович.

  Також було зауважено, що перед Україною постали нові виклики та тенденції в сфері протидії торгівлі людьми, пов’язані із хвилею внутрішньої міграції громадян, які переселяються з Криму та Донбасу в інші регіони України, зростає ризик збільшення випадків торгівлі людьми всередині країни та за її межами.

  «Тому, на сьогодні, одним із головних пріоритетів діяльності Уряду України є соціальний захист громадян, тимчасово переміщених зі Сходу України. Близько 448 тис. осіб змінили місце проживання. Наразі, згідно з рішенням Уряду, здійснюється їхній облік, і їм призначається щомісячна адресна допомога для оплати житла та комунальних послуг», - повідомила заступник Міністра.

  Вона наголосила, що саме з метою отримання необхідної інформації для допомоги переселенцям і запроваджений їхній облік. Це забезпечить також постійний зв'язок з ними та дозволить оперативно реагувати на їхні потреби.

  Підбиваючи підсумки, представники делегації від України зазначили, що Уряд робить все можливе задля того, щоб убезпечити наших громадян від потрапляння в ситуації торгівлі людьми, враховуючи нові виклики сьогодення.