• In English
 • Внутрішня торгівля на Чернігівщині демонструє постійне зростання
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 13:05

  За підсумками 9 місяців поточного року оборот роздрібної торгівлі (за всіма каналами реалізації) у цілому по Чернігівській області збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2013 року на 1,9 %  і перевищив 13 мільярдів гривень. Про це повідомляє департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації. При цьому, за словами економістів, середньомісячний оборот роздрібної торгівлі на одну особу по області склав 1388 гривень.

  Торговельне обслуговування населення області забезпечували понад 8 тисяч стаціонарних об’єктів роздрібної торгівлі, 66 ринків та більше однієї тисячі закладів ресторанного господарства.

  Упродовж 2014 року продовжувалась робота з формування ефективної торговельної інфраструктури. Це здійснюється шляхом розширення мережі сучасних об’єктів торгівлі, зміцнення їх матеріально-технічної бази, вдосконалення торговельно-технологічного процесу і розширення системи виїзного обслуговування мешканців віддалених та малочисельних населених пунктів. Зокрема, з початку року в області розширили присутність або розпочали діяльність 114 об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного бізнесу. Майже 4 тисячі м2 введено в експлуатацію торгової площі у магазинах, критих ринках та павільйонах. З’явилися нові кафе, закусочні і автомобільні заправні станції.

  Як зазначають економісти, розвитку підприємств торгівлі в значній мірі сприяє залучення прямих іноземних інвестицій. Тільки впродовж семи місяців у розвиток підприємств оптової та роздрібної торгівлі регіону було вкладено близько 4-ох мільйонів доларів США.

  Відзначають фахівці і зростання більше, ніж на 3 мільярди гривень обороту підприємств та організацій області, що займаються оптовою торгівлею. При цьому значну його частку склали товари виробництва України.

  Для стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку та насичення його сільськогосподарською продукцією іншими продовольчими товарами за цінами виробників, у містах і районах області проведено майже 2 тисячі продовольчих ярмарків. Було реалізовано майже 13,5 тисяч тонн сільськогосподарської продукції на загальну суму більше 131-го мільйона гривень.