• In English
 • Сьогодні професійне свято відзначають понад 300 тисяч працівників залізничної галузі
  опубліковано 04 листопада 2014 року о 09:36

  4 листопада – День залізничника. Колектив працівників залізничної галузі, у тому числі підпорядкованих Укрзалізниці підприємств, нині нараховує 312,3 тис. осіб. Близько 40 % працівників галузі – жінки.

  На сьогодні на залізничному транспорті найбільш затребувані працівники робітничих професій, зокрема: монтери колії, слюсарі з ремонту рухомого складу, електромонтери, складачі поїздів та сигналісти.

  Щороку галузь поповнюється молодими кадрами: на підприємствах галузі молоді надається близько 1,5 тис. перших робочих місць – випускникам шкіл, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

  Нинішній рік приніс залізничній галузі чимало випробувань: в умовах зменшення фінансових надходжень багато ресурсів спрямовується на відновлення пошкодженої залізничної інфраструктури у зоні бойових дій та соціальних об’єктів у звільнених від загарбників містах. «Через війну на Сході багато зусиль залізничників і матеріальних ресурсів галузі спрямовано на відновлення зруйнованих об’єктів – сотень кілометрів колій, десятків пошкоджених мостів і шляхопроводів, вокзалів і станцій, шкіл та лікарень. Допомога мирним жителям східних областей стала нашим спільним першочерговим завданням», - зазначив у вітанні з Днем залізничника очільник галузі Борис Остапюк.

  Він підкреслив, що пріоритетними завданнями у роботі галузі є забезпечення соціальних гарантій працівників і ветеранів-залізничників, збереження мережі галузевих медичних та оздоровчих закладів, а також кадрового потенціалу, продовження процесу реформування.

  За рівнем заробітної плати серед галузей економіки у 2014 році залізничники займають 10 місце, конкуруючи з такими галузями, як: авіаційний транспорт, фінансова та страхова діяльність, фармацевтична галузь, інформація та телекомунікації, видобуток кам’яного та бурого вугілля та металургійне виробництво, постачання електроенергії.

  Середньомісячна заробітна плата працівників залізничної галузі за 9 місяців нинішнього року склала 4230,8  грн., що на 7,4% більше ніж за відповідний  період минулого року.

  На виконання положень Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками з 1 січня 2014 року залізничникам підвищено годинні тарифні ставки та посадові оклади на 5%.

  Окрім того, відповідно до Галузевої угоди  у третьому кварталі цього року працівникам галузі виплачена винагорода за підсумками роботи 2013 року у розмірі 50%.