• In English
 • У Мінекономрозвитку обговорили порядок проведення моніторингу держзакупівель
  опубліковано 24 жовтня 2014 року о 17:15

  У Мінекономрозвитку за участю керівництва відбулося обговорення порядку проведення моніторингу держзакупівель із представниками проекту Європейського Союзу «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні до стандартів ЄС». Було розглянуто принципи побудови процесу моніторингу, який влаштовуватиме ринок і водночас забезпечуватиме функції, покладені на Міністерство Законом «Про здійснення державних закупівель».

   «З одного боку, нам потрібно максимально швидко привести систему держзакупівель до тих стандартів, які працюють в Європейському Союзі, та у відповідність з домовленостями, закріпленими Угодою, – це стратегічне завдання. З іншого боку, ми зараз намагаємося крок за кроком, навіть у рамках прийнятого Закону «Про здійснення державних закупівель», удосконалювати процедури вже на рівні підзаконних актів», – зазначив в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький.

  На сьогодні триває робота з пошуку найефективніших форм проведення моніторингу.

  «У нас ведеться дискусія на предмет того, в якій формі повинен здійснюватися моніторинг у майбутньому, наскільки слід дотримуватися балансу між макрорівнем, тобто спостереженням і наданням загальних рекомендацій і мікрорівнем – аналізом конкретних підприємств чи суб’єктів. Окрім того, з яких підстав маємо здійснювати такий моніторинг: за власною ініціативою, за поданням інших органів, які критерії повинні виставлятися», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – керівник апарату Роман Качур.

  Під час засідання було висловлено, що у зв’язку з процесом імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, на сьогодні основним завданням у сфері реформування державних закупівель постає створення дорожньої карти, яка відображатиме покрокові зміни і строки їхньої реалізації. Слід зазначити, що до цієї роботи будуть залучатися та вносити свої коментарі всі компетентні органи державної влади. Ця дорожня карта проілюструє, яка сфера державних закупівель функціонуватиме в Україні і як вона працюватиме загалом.