• In English
 • Вперше відпрацьовано маршрут переведення поранених бійців з військового госпіталю до реабілітаційного закладу
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 16:16

  23 жовтня п’ятьох поранених учасників АТО переведено з Головного військового клінічного госпіталю на лікування та реабілітацію до Українського державного медико-соцiального центру ветеранів війни.

  «На сьогодні вже є визначеним алгоритм переведення поранених учасників АТО з відомчих госпіталів у підпорядковані МОЗ госпіталі ветеранів війни. Відновлювальний курс після лікування вкрай необхідний бійцям і всі наші госпіталі готові надати реабілітаційні послуги. Оперативність направлення до нас тепер залежить виключно від роботи керівників військових госпіталів, які займаються оформленням супровідних паперів», - наголосив в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець.

  Нагадаємо, Український державний медико-соцiальний центр ветеранів війни визначено координаційним центром з організаційно-методичного забезпечення надання медичної та реабілітаційної допомоги учасникам антитерористичної операції. Обласні госпіталі ветеранів війни є територіальними центрами реабілітації учасників АТО. Основними базами реабілітації спинальних хворих є Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та Київський міський клінічний шпиталь ветеранів війни.

  Станом на 20 жовтня загалом в госпіталях, підпорядкованих МОЗ, вже проліковано 183 пацієнти, перебуває на лікуванні – 81.

  За словами директора Українського державного медико-соцiального центру ветеранiв вiйни Юрія Гріненка, на сьогодні правовий статус, законодавча база, матеріально-технічний стан, кадровий потенціал, територіальне розміщення та фінансове забезпечення пацієнтів у госпіталях для ветеранів дозволяє лікувати учасників АТО.

  Він наголосив на важливості надання бійцям саме кваліфікованої психологічної допомоги. «Близько 80% бійців, що повернулись із зони АТО, потребують кваліфікованої психологічної допомоги. Тому вкрай важливо виділити ліжка для реабілітації хворих з наслідками психотравми та укомплектувати госпіталі психіатрами та психологами, аби уникнути поглиблення посттравматичних стресових станів, як свого часу було із воїнами-афганцями», - підкреслив він.